Home / MotoGP / Rossi nie chce poprawek Yamahy na Motegi!

Rossi nie chce poprawek Yamahy na Motegi!

Valentino Rossi nie będzie w ten weekend korzystał ze zmienionego wydechu i karbonowego wahacza, jakie weszły do użycia w Yamasze po testach w Misano w sierpniu. Włoch długo czekał na nowy wahacz, korzystał z niego w GP San Marino, GP Aragonii i GP Tajlandii, ale ani razu nie stanął na podium. Stawali za to inni zawodnicy Yamahy.

“W ostatnich dwóch wyścigach miałem wiele problemów z przyczepnością tyłu i cierpiałem bardziej niż inni zawodnicy Yamahy. Dla mnie zwłaszcza ten wydech nie jest na tyle gotowy, by go tu używać, ponieważ wygląda na to, że nie jest on na poziomie standardowego.” – powiedział Rossi po piątkowych treningach.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Potrzeba nam więcej czasu. Ale niestety w trakcie weekendu wyścigowego nic nie zdążysz zrobić. Zawsze trzeba sprawdzić osiągi. Zobaczymy w zimie. Jeśli chodzi o karbonowy wahacz, dla mnie różnica nie jest duża. Nie jest gorszy, ale zdecydowaliśmy się na inną wersję.” – skomentował Włoch.

Mimo rezygnacji z nowych rozwiązań, Rossi chwali zespół za wysiłki i krok do przodu w rozwoju motocykla. “Yamaha zmieniła wiele kluczowych osób w projekcie MotoGP. Teraz sytuacja stała się inna. Mamy pozytywne odczucia, ponieważ mamy młodych inżynierów, którzy bardziej naciskają. Yamaha bardziej rozumie też, że żeby walczyć o zwycięstwa, trzeba dokonać dużego postępu technologicznego. Nasze straty po sezonie 2016 i 207 stały się bardzo duże do Hondy i Ducati. Ale jest dobrze. Myślę, że potrzeba nam czasu, ale wierzę, że możemy być konkurencyjni.” – zakończył.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Rossi stanie na podium w GP Japonii?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. Czas to cos czego najbardziej brakuje Valentino

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
119 zapytań w 0,390 sek