Home / MotoGP / Rossi nie może podjąć decyzji o dalszej karierze

Rossi nie może podjąć decyzji o dalszej karierze

Valentino Rossi przyznał, że opóźnienie startu sezonu MotoGP związane z pandemią koronawirusa nie pozwala mu na razie podjąć decyzji o kontynuowaniu (lub nie) kariery po sezonie 2020. Wiemy, że Włoch opuści fabryczną ekipę Yamahy, w której zastąpić go ma Fabio Quartararo. The Doctor mógłby zamienić się z nim miejscem w Petronas Yamasze, jednak dopóki Rossi nie zobaczy, w jakiej będzie w tym roku dyspozycji, ciężko będzie mu zdecydować.

„Ta sytuacja pomieszała mi plany. Musimy najpierw dowiedzieć się, kiedy w ogóle możliwe będzie ściganie się. Opóźnienie wygląda na bardzo duże, ponieważ odwołane zostały nawet letnie mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Trudno będzie więc rozpocząć sezon przez lipcem.” – powiedział Valentino Rossi.

„Jeśli chodzi o mój wybór, miałem nadzieję, że będę w stanie zadecydować o kontynuowaniu kariery w pierwszej fazie sezonu, ale teraz wszystko się obsunęło. Chciałbym mieć kilka wyścigów, zanim dowiem się, czy mogę wciąż być konkurencyjny. To będzie ważne.” – skomentował Włoch.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Organizująca MotoGP Dorna ma nadzieję, na rozegranie wszystkich pozostałych 19 wyścigów, nawet jeśli miałoby to oznaczać weekendy, złożone z dwóch wyścigów. Rossi przyznał, że ten pomysł jest interesujący. Wystarczy mu jednak, jeśli odbędzie się 13 wyścigów, jakie muszą zostać rozegrane zgodnie z kontraktami z federacją FIM.

„W tym roku ważne będzie odbyć tyle wyścigów, ile to możliwe. Nie jest powiedziane, że musi to koniecznie być 19 rund. Format dwóch wyścigów z World Superbike (głównych) mógłby być ciekawy, ale minimalna liczba, aby mistrzostwa były ważne, to 13 wyścigów. Może to wystarczy, wraz z utrzymaniem obecnego formatu.” – skomentował Valentino Rossi.

Źródło: autosport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Oj będzie ciężko o to przekonanie ale chyba będzie jeździł. przecież to całe jego życie. Do rajdów czy endurance czy innych podobnych ma jeszcze czas

  2. Jako, że sezon nie ruszył to na samemu można poudawać. Na humblebundle jest Moto GP 15, MXGP i WRC 7 za 1 euro. W sumie, za wszystkie te trzy gry. Może gry nie są super nowe, ale za nie całe 5 zł? Poza tym fani Rossiego mogą sobie poudawać, zacząć na Moto GP, wskoczyć na crossówkę i poprawić WuRCem:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
180 zapytań w 1,351 sek