Home / MotoGP / Rossi nie pojeździ w DTM, ale w endurance! Zamiast Monza Rally Show

Rossi nie pojeździ w DTM, ale w endurance! Zamiast Monza Rally Show

Nie doszło do skutku zorganizowanie pojedynku Andrei Dovizioso z Valentino Rossim w ramach niemieckich mistrzostw samochodów turystycznych DTM, do którego miało dojść na torze Misano – pojedzie w nim tylko Dovizioso.

Rossi zadeklarował jednak, że po sezonie i tak wsiądzie do wyścigówki i wystartuje w 12-godzinnym wyścigu Gulf 12 Hours na torze w Abu Zabi. Jego partnerami w Ferrari 488 GT3 będzie przyrodni brat – Luca Marini, oraz przyjaciel z garażu Yamahy, Uccio Salucci.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Impreza odbędzie się 14 grudnia. Rajdowi fani Włocha będą jednak niepocieszeni, bowiem Rossi w tym roku nie zamierza brać udziału w imprezie na Monzie.

“Nie pojedziemy w tym roku w Monza Rally Show. Zmienimy trochę kierunek, potrzebujemy zrobić coś innego.” – powiedział Włoch, który na tym legendarnym torze wygrywał już siedem razy. Ostatnio w grudniu 2018 roku. W jednej z edycji musiał uznać wyższość Roberta Kubicy.

W 2012 roku Valentino Rossi wystartował w dwóch rundach długodystansowej serii Blancpain Endurance Series.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
161 zapytań w 0,476 sek