Home / MotoGP / Rossi: Nie postawiłbym na swoje podium więcej niż 10 euro!

Rossi: Nie postawiłbym na swoje podium więcej niż 10 euro!

Valentino Rossi po wyścigu o GP Kataru, w którym zajął trzecią pozycję (za Maverickiem Vinalesem i Andrea Dovizioso), powiedział, że nie spodziewał się takiego wyniku. Włoch borykał się na testach przedsezonowych z wieloma problemami, mającymi związek z ogumieniem. Swojej Yamahy nie mógł odpowiednio wyczuć także i podczas treningów, co razem z odwołaniem piątkowych przejazdów złożyło się na to, że musiał startować z odległego, 10. pola. Jednak już od momentu ruszenia z pól startowych było bardzo dobrze.

“Z pewnością, jeśli miałbym postawić dzisiaj pieniądze na to, że stanę na podium, nie zrobiłbym tego! No, może postawiłbym 10 euro. Ale nie poddaliśmy się, staraliśmy się maksymalnie. W porannej rozgrzewce wypróbowaliśmy chyba trzy albo cztery różne ustawienia motocykla i wszystkie były złe. Gdy było jasno, moje opony kończyły się dosłownie po trzech zakrętach, więc takie warunki (jak w wyścigu) były dla mnie lepsze.” – powiedział Valentino Rossi.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Teraz zespół Yamahy czeka przeanalizowanie danych, aby spróbować ostatecznie pożegnać kłopoty z nowymi mieszankami opon Michelina. “Na wyścig znowu zmieniliśmy ustawienia motocykla i poczułem się wreszcie dobrze, miałem świetny start. Mam nadzieję, że ten wyścig dostarczy nam mnóstwo informacji – tak, abyśmy wiedzieli, w jaką stronę podążać. Jestem zadowolony, bo przez cały dystans wyścigu miałem Mavericka w zasięgu wzroku. W testach nigdy mi się to nie udawało!” – dodał włoski zawodnik.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Marquez w przyszłości zostanie zawodnikiem z największą liczbą zwycięstw w grand prix?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Rok temu chyba też miał problem z oponami, a ogarnął się dopiero na Jerez. Czy teraz będzie szybciej, wolniej? ;)

    • Wydaje mi się, że zdecydowanie szybciej. Yamaha wydaje się być minimalnie przed wszystkimi i świadczy o tym postawa wszystkich zawodników, a Rossiemu przed regularnym stawaniem na pudle na pewno opony nie przeszkodzą.

  2. Chocby niewiadomo jakie ma problemy w treningach nigdy nie mozna go lekcewazyc. Zawsze jest grozny.

  3. Haszu ma racje Rossi pamiętajmy jest niedzielnym kierowcą i dopiero w wyścigu pokazuje na co go stać.

  4. Stary lis VR pokazał że potrafi jeździć nawet jak nie trafił z ustawieniami Spodobało mi się zdanie Badziaka że ‘Rossi już wyciąga słuchawke i zaczyna badać pacjentów… ? :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
171 zapytań w 0,539 sek