Home / MotoGP / Rossi nie pracuje już z Lucą Cadalorą

Rossi nie pracuje już z Lucą Cadalorą

Valentino Rossi zakończył współpracę z Lucą Cadalorą. Włoski motocykla, mistrz świata z niższych kategorii i wicemistrz klasy 500ccm był dla The Doctora wsparciem mentorskim od sezonu 2016. Już na testach w Jerez de la Frontera nie było w garażu Rossiego Cadalory.

Co ciekawe, Rossi dalej chciał współpracować z 55-letnim rodakiem, jednak to Cadalora zdecydował się wycofać z powodów rodzinnych. “Cadalora powiedział nam niestety “do widzenia”. Po trzech sezonach zdecydował się pozostać w domu, sezon jest bardzo, bardzo długi, przez wiele dni pozostajesz gdzieś daleko. “ – powiedział #46. “To wielka szkoda, ponieważ naprawdę dobrze czułem się z Lucą, i myślę, że on ze mną także. Ale podjął decyzję ze względu na rodzinę.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

“To jego osobista decyzja. Próbowaliśmy go zatrzymać na różne sposoby, ale zadecydował. Pozostajemy w świetnych stosunkach i myślę, że to się nigdy nie zmieni.” – dodał. Na testach w Jerez u boku Rossiego pojawił się za to inny były zawodnik – Idalio Gavira, który pomaga zawodnikom w zespole Rossiego – Sky Racing VR46. Startował on w klasie 250ccm, był też mistrzem Europy superbike. “Zobaczymy, czy zostanie z nami na przyszły rok.” – powiedział jednak Valentino Rossi.

Źródło: motorsport.com
Fot. Yamaha

Kliknij, aby pominąć reklamy
Sorry, there are no polls available at the moment.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
121 zapytań w 0,423 sek