Home / MotoGP / Rossi obawia się długiej prostej na Mugello

Rossi obawia się długiej prostej na Mugello

Słabe prędkości maksymalne motocykla Yamahy sprawiają, że Valentino Rossi ma trochę obaw o swoją konkurencyjność w tegorocznym GP Włoch. Wyścig na Mugello już w ten weekend.

“Cieszę się, że to już czas na Mugello, to wyjątkowy weekend i wyjątkowy wyścig dla wszystkich włoskich zawodników. Panuje na nim fantastyczna atmosfera, ale ciężko jest również poradzić sobie z tymi wsystkimi fanami, mimo że to naprawdę wspaniałe. To jeden z najpiękniejszych torów w kalendarzu. Bardzo go lubię, ale będzie nam ciężko, bo wszyscy są na nim bardzo szybcy.” – powiedział Valentino Rossi.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Mugello ma mniej zakrętów, gdzie trzeba przyspieszać od niskich szybkości, więc myślę, że możemy być trochę szybsi niż w Le Mans, ale prawda jest też taka, że ma bardzo długą prostą. Z pewnością to będzie nasz słaby punkt, ale jeśli dobrze popracujemy, to możemy się obronić. Spróbujemy dać z siebie wszystko, aby być konkurencyjnymi i wycisnąć maksimum.” – dodał włoski zawodnik z fabrycznej ekipy Yamahy.

Źródło: Yamaha

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
161 zapytań w 0,478 sek