Home / MotoGP / Rossi: Piątkowe popołudnie było trudne

Rossi: Piątkowe popołudnie było trudne

valentino-rossi

Dziewięciokrotny Mistrz Świata miał dobrą pierwszą sesję treningową przed Motul Grand Prix Japonii – wykręcił czwarty czas, tuż za swoim zespołowym kolegą Jorge, Marquezem i Dovi. W FP2 Vale borykał się z problemami i uzyskał dopiero 7. rezultat, ale ma nadzieję na zwrot akcji i pozytywne zaliczenie sobotnich treningów.

W drugiej sesji treningowej Rossi miał słabe tempo i wykręcił dopiero 7. czas. „The Doctor” walczy z ustawieniami motocykla i hamowaniem na twardych oponach. Popołudniu, gdy temperatura zaczęła spadać, Rossi aby uniknąć jakiegokolwiek incydentu w gorszych warunkach przerzucił się na miękkie opony, ale problemy z hamowaniem się ponawiały.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Rossi: „Pomieszany dzień. Rano było szybko i w miarę dobrze, ale popołudniowy trening był ciężki. Sprawdzaliśmy twarde opony, ale nie byłem z nich zadowolony.  Pod koniec przesiedliśmy się na miękkie opony co poprawiło nasz czas okrążenia ale bez rewelacji i nie jestem też zadowolony z ustawień motocykla. Jest ciężko podczas ostrych hamowań, które mamy na torze Motegi. Dużo pracy przed nami, ale nie jest źle. Bardzo szkoda mi Pedrosy, wydaje mi się, że temperatura spadła bardzo szybko i przez to zrobiło się niebezpiecznie. Powodzenia dla Daniego. Jutro będziemy pracować nad poprawą ustawień naszego motocykla.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motogp.com

AUTOR: Kuba Owsianowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
140 zapytań w 1,250 sek