Home / MotoGP / Rossi: Pierwsze wrażenia z testów są pozytywne

Rossi: Pierwsze wrażenia z testów są pozytywne

Z szóstym czasem Valentino Rossi zakończył pierwszy dzień testów przedsezonowych MotoGP w Malezji. Włoski zawodnik jest zadowolony z motocykla, który opiera się o konstrukcję z 2016 roku – tę, na której The Doctor radził sobie znacznie lepiej. Jeszcze w listopadowych testach Yamaha oceniała i porównywała wszystkie wersje podwozia.

“Jestem zadowolony, ponieważ w listopadzie zrobiliśmy dobrą robotę. Zyskaliśmy lepsze zrozumienie, po pomyłkach, jakie zrobiliśmy w trakcie sezonu 2017. Dzisiejsze podwozie to nowe podwozie. To ewolucja wersji, bazująca na motocyklu 2016. Kiedy jeździłem z tym podwoziem, czułem się lepiej: moja jazda jest dzięki temu bardziej naturalna.” – powiedział Valentino Rossi.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Lepiej wyczuwać przód motocykla, a kiedy naciskam, to mam większą szybkość. Koncentrowaliśmy się też na innych rzeczach. Próbowaliśmy dwóch różnych silników, by poprawić przyspieszenie, nie są takie złe. Także szybkość maksymalna jest dość dobra. Musimy popracować nad elektroniką, zwłaszcza jeśli chodzi o oszczędzanie tylnej opony. Pierwsze wrażenia są pozytywne.” – dodał włoski zawodnik.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
122 zapytań w 0,464 sek