Home / MotoGP / Rossi przed szansą na 200. podium w karierze

Rossi przed szansą na 200. podium w karierze

Już w ten weekend odbędzie się GP Czech. Jeśli Valentino Rossi ukończy wyścig w czołowej trójce, będzie to jego 200. podium w karierze w królewskiej klasie. Zajmując 3. pozycję w niedawnym GP Andaluzji Rossi został najstarszym zdobywcą podium od czasu Jacka Findlay’a, który dokonał tego samego w 1977 roku.

Włoch czekał na podium aż 17 wyścigów. Teraz, po dobrej postawie w 2. wyścigu w Jerez może się wydawać, że nie będzie musiał czekać aż tak długo. Wynik 200 miejsc na podium jest imponujący. Kolejny na liście Jorge Lorenzo ma 114 pozycji na podium w MotoGP. Trzeci Dani Pedrosa – 112. Drugi najlepszy aktywny zawodnik MotoGP to Marc Marquez – jest czwarty w tej klasyfikacji, mając 95 finiszy w TOP3.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Oficjalne statystyki mówią, że Rossi stając na podium w GP Andaluzji miał dokładnie 41 lat i 161 dni. Wspomniany Findlay – 42 lata i 85 dni. Rossi jednocześnie przedłużył rekord odstępu czasowego między pierwszym a ostatnim podium – jest to teraz 20 lat i 87 dni. Drugi na liście najbliższy rywal to Alex Barros, który dokonywał tego w odstępie 14 lat i 341 dni.

Gdyby Rossiemu udało się zdobyć kolejne podium już w Brnie, oznaczałoby to, że został najstarszym zawodnikiem od Jacka Ahearna w 1966 roku, który zdobył podium w dwóch wyścigach pod rząd. Ahearn miał 41 lat i 282 dni.

Źródło: crash.net, motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy sądzisz, że Rossi stanie na podium w GP Czech?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Zrobi to w ten weekend. Maqa nie ma jest duża szansa jak będzie tempo

    • Chciałbym ale trzeba pamiętać, że w ostatnim wyścigu miał sporo szczęścia. Gdyby nie awarie kolegów, byłoby ciężko.

      • Masz racje. Gdyby nie awarie Yamahy i Ducati to Rossi bylby poza pudlem. Niestety, widac jak objechal go MM, jak wyprzedzili go Bagnaia i Morbidelli. Zero walki. To juz jest zabawa a nie sciganie. Musi liczyc na duzo szczescia. Inaczej nic z tego.

  2. Jest tylko jedno miejsce na podium w Brnie. Dwa sa dla Dovizjozo i Bagnaia . Niewiem jak Yamaha obdzieli to jedno miejsce na swoich 4 znakomitych jezdzców z najwolniejszym motocyklem w calej stawce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
161 zapytań w 1,540 sek