Home / MotoGP / Rossi przeszedł badania medyczne w Aragonii!

Rossi przeszedł badania medyczne w Aragonii!

Valentino Rossi otrzymał od lekarzy z toru Motorland Aragon zielone światło do rozpoczęcia weekendu w Hiszpanii. Włoch powróci zatem na motocykl MotoGP trzy tygodnie po złamaniu nogi, jakiego doznał podcza upadku na enduro.

“Tego ranka Valentino Rossi przeszedł obowiązkowe badania medyczne, przeprowadzone przez szefa lekarzy z toru Motorland Aragon, Clemente Millan. Oświadczył on, że Rossi jest zdolny do jazdy, 21 dni po odniesieniu kontuzji.” – przekazał zespół Yamaha.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Nie gwarantuje to jeszcze oczywiście stratu w niedzielnym wyścigu. Rossi wykonał już pierwsze kroki – w poniedziałek i wtorek przejechał około 30 okrążeń toru w Misano, by sprawdzić, jak czuje się na motocyklu drogowym R1. Testy mimo deszczu przebiegły poprawnie. O dalszym uczestnictwie w weekendzie #46 zadecyduje po pierwszym piątkowym treningu w Aragonii.

Gdyby się nie udało, w Hiszpanii obecny jest Michael van der Mark. Holender w każdej chwili może zastąpić na fabrycznym motocyklu Valentino Rossiego.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Hej, mam pytanko. Czysto teoretycznie, gdyby Michael van der Mark zastąpił Rossiego to jak są liczone zdobyte punkty? Zostaną zaliczone na konto Rossiego?

  2. A ja myslalem ze Mark zdobywa na konto Vale. Hmmm….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
140 zapytań w 0,445 sek