Home / MotoGP / Rossi rozczarowany tempem sobotnich kwalifikacji

Rossi rozczarowany tempem sobotnich kwalifikacji

Valentino Rossi przyznał, że w obecnych warunkach nie będzie w stanie powalczyć o najlepsze miejsca w GP Australii jeśli wspólnie z zespołem Yamahy nie znajdą sposobu na poprawienie ustawień. Włoch na Phillip Island wystartuje dopiero z siódmego pola. Rok temu startował dopiero z 15. pola, ale i tak był drugi. W tym może nie być tak łatwo.

“W zeszłym roku był świetny wyścig, który sprawił mi wiele radości. Ale niestety w tym roku nie czuję się tak szybki jak wtedy. Nie jesteśmy daleko z tyłu, ale jednocześnie, nie jestem na tyle mocny, by mieć dobry wyścig i walczyć o czołowe pozycje, więc musimy znaleźć jakiś sposób. Nie jestem w pierwszych dwóch rzędach, ale tak czy inaczej, jestem pierwszy w trzecim rzędzie, więc nie jest to aż tak bardzo daleko.” – powiedział Valentino Rossi.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Na bardzo wczesnym etapie byłem w stanie jechać z całkiem dobrymi czasami, ale potem zbyt wiele jechałem na limicie podczas wejść w zakręty. Niestety, nie byłem w stanie poprawić mojego ostatniego okrążenia, więc zabrakło mnie w najlepszej piątce. Nie jestem zbyt zadowolony z ustawień motocykla, musimy spróbować je poprawić. Zbyt wiele jeździłem na limicie przyczepności przedniego koła. Przednia miękka opona pomagała mi w Q1, ale w Q2 jej możliwości były na granicy. Została zniszczona. Dwa czy trzy stopnie temperatury zrobiły wielką różnicę.” – dodał Włoch.

“Rano, gdy padało i gdy jechałem na oponach deszczowych, sądzę że czułem się lepiej w porównaniu do Motegi. Miałem lepsze odczucia. Ale kiedy tor zaczął wysychać, wyglądało na to, że czuliśmy się na motocyklu zbyt komfortowo. Mam nadzieję, że będzie ładna pogoda i suche warunki. Musimy poczekać i zobaczyć jaka będzie pogoda. Mam nadzieję, że w porze wyścigu będzie jak dziś.” – zakończył zawodnik Yamahy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
126 zapytań w 0,416 sek