Home / MotoGP / Rossi: Te punkty są ważne dla sytuacji w mistrzostwach

Rossi: Te punkty są ważne dla sytuacji w mistrzostwach

Valentino Rossi wyścig o GP Niemiec rozpoczynał z zaledwie dziewiątej pozycji, ale szybko udało mu się przeskoczyć kilka miejsc do przodu. Nie udało mu się co prawda podłączyć pod uciekającą czołową trójkę, ale całkiem nieźle poszło mu w rywalizacji z drugą grupą, gdzie przegrał jedynie z niedawnym liderem klasyfikacji sezonu 2017, Maverickiem Vinalesem. Ostatecznie Rossi dojechał za plecami kolegi zespołowego, na piątym miejscu.

“To był trudny weekend, ponieważ mieliśmy wiele problemów, tak jak wcześniej na wielu innych torach, ale na szczęście udało nam się tym razem lepiej nad nimi popracować. Wyścig nie był taki zły, ponieważ utrzymałem dobre tempo od początku do końca. Jestem zadowolony, kiedy mogę powalczyć o podium, ale piąte miejsce też jest całkiem dobre.” – powiedział Valentino Rossi.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Zdobyte punkty są ważne w kontekście mistrzostw świata. Jesteśmy tylko dziesięć punktów za liderem, więc mistrzostwa ciągle są bardzo otwarte. Sądzę, że teraz przez kolejne dwa tygodnie będę się relaksował, przebywał z przyjaciółmi i ładował baterie. Potem rozpocznę treningi, ponieważ do Brna chciałbym być na 100 procent przygotowany fizycznie.” – dodał Włoch.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
112 zapytań w 0,485 sek