Home / MotoGP / Rossi utrzymuje prowadzenie w Monza Rally Show

Rossi utrzymuje prowadzenie w Monza Rally Show

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej Monza Rally Show utrzymuje po drugim dniu jazd Valentino Rossi! Przewaga Włocha nad rywalami jest jednak niewielka, co wróży zaciętą walkę jutro. Z rajdem pożegnali się zaś dwaj inni kierowcy rodem z paddocku Grand Prix – Claudio Corti i Simone Corsi.

Po dwóch odcinkach specjalnych, jakie kierowcy mieli do przejechania wczoraj, dziś czekała ich rywalizacja aż na pięciu. Łączna ich długość wynosiła 93,6 kilometra, a cała rywalizacja toczyła się od wczesnego poranka aż do wieczora.

Na pierwszym dziś „oesie” (trzecim ogólnie), o nazwie „Monza 1” i długości nieco ponad 10 kilometrów, najlepszy okazał się być Valentino Rossi. Z czasem 5’01.2 o 2.2sek wyprzedził on Marco Bonanomiego, a o kolejnych siedem dziesiątych swojego głównego rywala – Rinaldo Capello.  Bardzo dobrze spisał się Andrea Dovizioso, który stracił do #46 niecałe cztery sekundy i był piąty. Siódmy rezultat przypadł Alessandro Salucciemu, a dziesiąty – Jorge Lorenzo. Bracia Brivio zajęli trzynaste miejsce, Claudio Corti był zaś dwudziesty trzeci, Simone Corsi dwudziesty dziewiąty, a Loris Capirossi trzydziesty.

Czwarty odcinek specjalny – „Grand Prix 1” – mierzył aż 32,5km i był najdłuższym dotychczas. Tym razem górą był, prowadzący Citroena DS3, Rinaldo Capello. Główny rywal „The Doctora” w klasyfikacji generalnej tego rajdu, wyprzedził go o trzy sekundy. Ponownie szybki był „Dovi”, który stracił do „Dino” tylko jedenaście sekund i ponownie był piąty. Słabo zaś poszło obecnemu Mistrzowi Świata MotoGP – „Por Fuerze”, który ze stratą blisko minuty do Capello zajął odległą, dwudziestą szóstą lokatę.

Na „oesie” „Autodromo 2”, który mierzył 9,5 kilometra, ponownie najlszybszy okazał się być, jadący az sterami Forda Fiesty, Rossi. Raz jeszcze jednak potwierdziło się, że w tegorocznej edycji Monza Rally Show on i Capello sa niezwykle blisko siebie. Tak było i na piątym odcinku specjalnym, gdzie ten duet rozdzieliło tylko 2.1sek. Bardzo dobrze tą sekcję przejechał zaś Lorenzo, który zanotował szósty czas, a dziewiąty był Dovizioso. Warto dodać, że Jorge i Andreę oddzieliły tylko cztery dziesiąte sekundy. Piąty „OS” całego rajdu okazał się być pechowy zarówno dla Claudio Cortiego jak i Simone Corsiego, którzy zmuszeni byli wycofać się z dalszej rywalizacji.

Na dwóch ostatnich odcinkach specjalnych zwycięstwami ponownie podzielili się liderzy klasyfikacji generalnej włoskich zmagań. W sekcji „Grand Prix 2”, mierzącej 32.5km, górą okazał się być Valentino, a na liczącym nieco ponad 9 kilometrów odcinku „Curva Sud 2” najlepszy wynik uzyskał Capello. Na szóstym etapie zmagań tą dwójkę rozdzieliło dokładnie 1.9sek, a na siódmym – tylko dziewięć dziesiątym. Na tym ostatnim dzisiejszym „oesie” jednak między Rinaldo i Rossiego „wcisnął” się jeszcze Alessandro Perico.

Warto odnotować jeszcze wyniki pozostałych zawodników MotoGP (ścigających się lub obecnych już na emeryturze), na tych dwóch ostatnich dziś etapach rywalizacji. Na odcinku „Grand Prix 2” Dovizioso zajął trzecią lokatę, a Lorenzo był siódmy. Na siódmym „OS” natomiast to Jorge wywalczył czwarte miejsce, ex-aequo z Marco Bonanomim, a Andrea – szóste. Loris Capirossi był zaś kolejno trzydziesty trzeci i trzydziesty czwarty.

W klasyfikacji generalnej rajdu, na dwa odcinki do końca, liderem z przewagą zaledwie 3.2sek nad Rinaldo Capello jest Valentino Rossi. Na bardzo dobre, czwarte miejsce awansował tymczasem Andrea Dovizioso. Jorge Lorenzo, który poprzednio na Monzie startował w 2008 roku, wskoczył natomiast na jedenastą pozycję. Do dziesiątego Alessandro Salucciego Hiszpan traci tylko osiem dziesiątych sekundy. Przed „Uccio” plasują się zaś, na pozycji numer dziewięć, bracia Brivio – Roberto i Davide. Loris Capirossi jest tymczasem trzydziesty pierwszy, ex-aequo z Damiano Reduzzim.

Klasyfikacja Monza Rally Show po 7 „OS-ach” (TOP5 + zawodnicy z GP):
1.  46 Valentino Rossi/Carlo Cassina   Ford Fiesta  WRC 55’06.0 
2.  90 Rinaldo Capello/Luigi Pirollo   Citroen DS3  WRC 55’09.2   +3.2
3.  1 Piero Longhi/Luca Cassol     Citroen C4  WRC 55'44.3   +38.3
4.  4 Andrea Dovizioso/Guido D’Amore  Citroen DS3  WRC 55'47.8   +41.8
5.  3 Marco Bonanomi/Marco Confortola  Citroen C4  WRC 55'56.5   +50.5
---
9.  63 Roberto Brivio/Davide Brivio   Ford Fiesta  WRC 56'47.5  +1'41.5
8.  64 Alessio Salucci/Mitia Dotta    Ford Fiesta  WRC 57'08.4  +2'02.4
11. 99 Jorge Lorenzo/Mara Bariani    Citroen DS3  WRC 57'09.2  +2'03.2
---
31. 65 Loris Capirossi/Roberto Mometti  Peugeot 207  S20 59'55.5  +4'49.3

Jutro kierowców czekają jeszcze dwa ostatnie odcinki specjalne, spośród których walka na pierwszym rozpocznie się już o 8:30. O 13:30 zaś wystartuje słynne Masters Show, które drugi rok z rzędu zadedykowane zostanie Marco Simoncelliemu.

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

komentarze 4

 1. Jorge Lorenzo nie debiutuje na Monzie ponieważ startował już w 2008 roku pozdro :)

 2. Kubica łykną by ich wszystkich z przewagą kilku minut :)

 3. Ta następnej Monzie będzie startował Andrzej Gołota

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
176 zapytań w 0,585 sek