Home / MotoGP / Rossi uważa przywileje Ducati za niesprawiedliwe

Rossi uważa przywileje Ducati za niesprawiedliwe

Valentino Rossi

Valentino Rossi po ostatnich testach na Sepang uważa, że nowy motocykl Ducati jest zbyt szybki i w nadchodzącym sezonie może być poważnym zagrożeniem dla czołówki.

Ducati od zeszłego roku korzysta z przywilejów, które zostały wprowadzone, aby ułatwić walkę z Hondą i Yamahą, a także umożliwić rozwój motocykla w trakcie sezonu.

W związku z tym, że zespół fabryczny Ducati nie osiągnął w poprzednim sezonie wyników przewidzianych w przepisach, może korzystać z baku powiększonego z 20 do 24 litrów, 12 silników w ciągu sezonu (bez zamrażania rozwoju) a także z bardziej miękkiej tylnej opony zarezerwowanej dla klasy Open oraz testowania wraz z nią.

Kliknij, aby pominąć reklamy
Rossi po testach na Sepang, które były I testem dla nowego motocykla włoskiej stajni, uważa że nowe GP 15 jest bardzo szybkim motocyklem co połączone razem z przywilejami (głównie bardziej miękką tylną oponą) może poważnie zagrozić zespołowi Hondy i Yamahy.

“Sądzę, że przywileje dla Ducati są niesprawiedliwe, ponieważ nowe Ducati jest naprawdę szybkie. Więc nierozumiem dlaczego mają oni te przywileje. W zeszłym roku były ok, ale teraz są oni tak samo szybcy jak my na naszej oponie (standardowa opona dla klasy Factory) dlatego nie  rozumiem dlaczego mają bardziej miekką mieszankę.” – mówi Rossi.

Oprócz Ducati, nowe fabryczne zespoły (w tym sezonie Suzuki i Aprilia) korzystają z tych samych zasad. Jednak przy założeniu, że “gdy zawodnik lub zawodnicy jednego zespołu (…) osiągną 1x zwycięstwo, 2x drugie miejsce lub 3x trzecie miejsce na podium w suchych warunkach w 2015 roku, zbiornik paliwa zawodnika będzie zredukowany z 24 do 22 litrów, a ilość silników z 12 do 9. Jeśli ten sam producent wygra 3 wyścigi w sezonie 2015 to straci także prawo do korzystania z bardziej miękkiej opony dla klasy Open.”

Ducati w sezonie 2014 zdobyło na suchym torze tylko jedno podium (Dovizioso 3 miejsce w Austin).

AUTOR: Redakcja

komentarzy 5

  1. Dobrze gada, te wszystkie przywileje tylko zaciemniają faktyczną pozycje danego zespołu. Dorna pcha czerwonych do przodu jak tylko może, i to nie tylko w MotoGP

  2. Jakby został w Ducati to pewnie by inaczej gadał…

    Tak czy inaczej, mam nadzieję że chociaż Iannone będzie w stanie nawiązać równą walkę z Marquezem, jak wcześniej w Moto2.

  3. Gdyby Ducati zaczęło jeździć naprawdę szybko to w pierwszej kolejności zagrozi właśnie zespołowi Yamahy.

    Iannone ma potencjał. Zresztą Doviemu też dobrze zrobiła przesiadka z Hondy na Yame i teraz Dukata chyba bardziej ogarnia i rozumie co jest grane .

    Czekam na testy w Katarze :D

  4. Zawodnicy marudzą a nam kibicom nic tylko się cieszyć ;) mam nadzieję, że Ducati będzie bardzo konkurencyjne :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
142 zapytań w 0,578 sek