Home / MotoGP / Rossi walczy o tytuł!

Rossi walczy o tytuł!

Włoch Valentino Rossi po zacietej walce z Lorisem Capirossim odniósł zwycięstwo na malezyjskim torze Sepang, zmniejszając tym sposobem stratę do prowadzącej w klasyfikacji generalnej dwójki jeźdźców Repsola.
Bardzo dobrym startem popisała sWłoch Valentino Rossi po zacietej walce z Lorisem Capirossim odniósł zwycięstwo na malezyjskim torze Sepang, zmniejszając tym sposobem stratę do prowadzącej w klasyfikacji generalnej dwójki jeźdźców Repsola.

Bardzo dobrym startem popisała się cała trójka startująca z pierwszego rzędu, jednak to Pedrosa ostatecznie wyszedł na czoło wyścigu. Po kilku chwilach pałeczkę lidera przejął Rossi. Na drugim okrążeniu Capirossi skutecznie zaatakował Hiszpana i znalazł się już tuż za prowadzącym Włochem.
Kolejne cztery okrążenia to walka prowadzących Włochów, do której na siódmym okrążeniu dołącza się Pedrosa i przeprowadza skuteczny atak na Capirossim. Jednak już po kilku chwilach Włoch powraca na drugą pozycje.

W dalszej części wyścigu wciąż toczy się walka pomiędzy prowadzącą dwójką. Na siedemnastym okrążeniu następuje zmiana na pozycji lidera, jednak już na trzecim „kółku” przed końcem wyścigu Rossi ponownie wyprzedza Lorisa. Ten manewr nie pozwala jednak Rossiemu czuć się bezpiecznym. Ostatnie dwa okrążenia to ogromna dawka emocji dla kibiców. Praktycznie każdy zakręt to zacięta walka pomiędzy Rossim i Capirossim. Kiedy na początku ostatniego okrążenia mogłoby się wydawać, że Rossi będzie zmuszony zrezygnować, ten jednak nie daje za wygraną i przeprowadza skuteczny atak w drugiej części tego okrążenia. Na ostatnim zakręcie prze prostą start-meta wszystko na jedną kartę stawia jeździec Ducati, jednak nadmierna prędkość zmusza go do pokonania zakrętu bardzo szerokim torem jazdy i ostatecznie Włoch przegrywa tę wyrównaną walkę z Rossim.

Dzięki zwycięstwu Valenitno odrabia kolejne punkty do prowadzącego w klasyfikacji generalnej Haydena, oraz drugiego Pedrosy, który w tym wyścigu zajmuje ostatecznie ostatni stopień podium. Warto zwrócić uwagę na to, że Pedrosa oprócz walki z innymi zawodnikami musiał toczyć walkę z bólem, który był skutkiem odniesionej po wypadku na jednym z treningów kontuzji.

Wyścig nie obfitował w dużą liczbę wypadków. Na początku wyścigu rywalizację w pobliskim żwirze zakończył Nakano, natomiast na jedenastym okrążeniu spotkanie zapoznawcze z materiałem sypkim miał również, dobrze spisujący się na początku wyścigu, Elias.

Dzisiejszy wyścig pozwala mieć nadzieję, że kolejne zmagania zawodników będą równie emocjonujące. Valenino Rossi odrobił kolejne kilkanaście punktów do liderującego Haydena i za pewne do ostatniego wyścigu będziemy mogli pasjonować się walką o mistrzostwo świata.

Wyniki wyścigu:

1. Valentino Rossi ITA Camel Yamaha Team 43min 7.829 secs
2. Loris Capirossi ITA Ducati Marlboro Team 43min 8.678 secs
3. Dani Pedrosa SPA Repsol Honda Team 43min 11.692 secs
4. Nicky Hayden USA Repsol Honda Team 43min 13.609 secs
5. Sete Gibernau SPA Ducati Marlboro Team 43min 17.130 secs
6. John Hopkins USA Rizla Suzuki MotoGP 43min 18.910 secs
7. Kenny Roberts Jr USA Team Roberts 43min 19.667 secs
8. Casey Stoner AUS Honda LCR 43min 20.096 secs
9. Marco Melandri ITA Fortuna Honda 43min 22.848 secs
10. Colin Edwards USA Camel Yamaha Team 43min 27.738 secs
11. Chris Vermeulen AUS Rizla Suzuki MotoGP 43min 32.200 secs
12. Carlos Checa SPA Tech 3 Yamaha 43min 38.713 secs
13. Randy de Puniet FRA Kawasaki Racing Team 43min 44.164 secs
14. Makoto Tamada JPN Konica Minolta Honda 43min 56.606 secs
15. Alex Hofmann GER Pramac d’Antin MotoGP 44min 6.910 secs
16. James Ellison GBR Tech 3 Yamaha 44min 13.616 secs
17. Jose Luis Cardoso SPA Pramac d’Antin MotoGP 44min 45.691 secs

Nie ukończyli:
Shinya Nakano JPN Kawasaki Racing Team
Toni Elias SPA Fortuna Honda

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
115 zapytań w 0,472 sek