Home / MotoGP / Rossi: Warunki były moim zdaniem zbyt mokre na slicki

Rossi: Warunki były moim zdaniem zbyt mokre na slicki

Valentino Rossi w kwalifikacjach do GP Czech zajął dopiero siódme miejsce. Włoch w decydującym momencie, gdy Marc Marquez i Jack Miller zakładali slicki, wyjechał na tor na oponach deszczowych. Z drugiej strony, w pierwszym rzędzie stanie Johann Zarco, który podobnie jak Rossi, miał opony przeznaczone na mokry tor.

“To był bardzo trudny dzień, zwłaszcza jeśli chodzi o kwalifikacje. Przez cały czas warunki były pół na pół suche i mokre, i chcieliśmy wypróbować slicki już na początku sesji, ale warunki nie były wystarczająco dobrze. Przed moim drugim wyjazdem na tor widziałem, że niektórzy zawodnicy wyjeżdżali na slickach, ale moim zdaniem było jeszcze zbyt mokro.” – powiedział Valentino Rossi po zakończeniu kwalifikacji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Zabrakło już czasu, by potem założyć slicki. Dla nas te warunki były cały czas bardzo ciężkie, mieliśmy duże problemy, więc start z trzeciego rzędu nie był taki zły. Mam nadzieję na suchy wyścig, ale także na suchą niedzielną rozgrzewkę, ponieważ mam wiele rzeczy do wypróbowania, zwłaszcza jeśli chodzi o podjęcie decyzji dotyczącej ogumienia.” – zakończył włoski zawodnik Yamahy.

Źródło: Yamaha

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy uważasz, że Rossi zachował się zbyt zachowawczo, korzystając tylko z opon na mokry tor?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 8

  1. 15 lat temu pojechalbys na samych felgach

  2. Może mówić co chce, jest najszybszą Yamahą w kwalifikacjach. Ma ten komfort i wie o tym.

  3. Jego zdnialem może tak, ale to nie znaczy że ma rację. strata do lidera mówi co innego i Rossi się myli. Stary dziadek już.

  4. Tak jest desperados, opeth i inni z dużymi rozumkami !!!!! Rossi to stary dziadek, prawie zawsze się myli, jeździć już nie umie, opon dobrać też, jeździ zbyt zachowawczo i w ogóle……………… jest do doooopy :-)) Jest co prawda w Brnie najwyżej sklasyfikowaną Yamahą ale to chyba był zwykły fuks który temu zniedołężniałemu staruszkowi wyszedł. Generalnie Rossi powinien już bardziej myśleć o emeryturze a nie ścigać się z młodymi……….aaaa jest szósty w generalce ??? O cholera to chyba jakieś niedopatrzenie – co prawda ostatnio MV wyprzedził go o 5 punktów (bo VR był do tej pory 5) ale tak – po szczegółowej analizie wszystkie przytoczone niezbite dowody starości Valentino Rossiego dobitnie pokazują że już najwyższy czas aby odszedł na emeryturę , tam, gdzie z racji jego dotychczasowych wyników, jest jego miejsce :-(((

  5. Kasia idealnie podsumowałaś. Wyczerpałaś temat 😊

  6. Kiedys nick brzmial “KasiaKowalska VR46” – teraz chyba juz nie wierzy jednak w Doctora I zrzucila zbroje pozostajac zwykla Kowalska. Szkoda ale taka prawda bo jestem tu od dawna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
183 zapytań w 0,577 sek