Home / MotoGP / Rossi wróci na Ducati

Rossi wróci na Ducati

Zawodnik testowy Ducati – Michele Pirro – napisał, że Valentino Rossi przyjął jego propozycję sprawdzenia ostatniego motocykla Ducati. The Doctor zakończył karierę zawodniczą wyścigiem w Walencji. W przyszłym roku z maszyn Ducati będzie korzystał zespół Rossiego – VR46.

Pirro przekazał tę informację w mediach społecznościowych. „Dzielenie toru z Największym w Historii (G.O.A.T – Greatest of all Time) było wielkim przywilejem. Zapytałem go o to czy przejechałby kilka okrażeń na obecnym Ducati Desmosedici, i zrobi to. Kiedy trafiałem do Ducati, to on tam był, i wiem przez co wtedy przechodził…”

Rossi startował dla Ducati w latach 2011 i 2012, zanim powrócił do Yamahy. Pirro chciałby, aby #46 sprawdził, jak mocno przez ostatnie lata, pod kierownictwem Gigiego Dall’Igny, poprawiona została maszyna.

Ducati miało fantastyczny koniec sezonu. Łącznie zawodnicy włoskiej marki wygrali najwięcej, bo aż siedem wyścigów. Cztery razy triumfował Francesco Bagnaia, dwa razy Jack Miller, a jedno zwycięstwo dorzucił Jorge Martin. Doskonale radził sobie wreszcie Johann Zarco. Nawet zawodnicy na GP19 kilkukrotnie pokazywali siłę, a Enea Bastianiani zawitał na podium.

Ducati nie zdobyło co prawda tytułu w kategorii indywidualnej, ale najlepszym zawodnikiem prywatnym został Zarco, a Ducati sięgnęło po mistrzostwo dla producenta i zespołu fabrycznego.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.