Home / MotoGP / Rossi wspomina najlepszy triumf z Mugello

Rossi wspomina najlepszy triumf z Mugello

W przeszłości Valentino Rossi wygrywał na torze Mugello aż dziewięciokrotnie, w tym siedem razy z rzędu w klasie królewskiej. To czyni Włocha najbardziej utytułowanym zawodnikiem na toskańskim obiekcie, na którym to w ten weekend przyjdzie mu się ścigać po raz dwudziesty trzeci.

Nie dziwi więc, że „The Doctor” ma z tą trasą związanych wiele miłych wspomnień, a co ważniejsze – wręcz kocha on ten obiekt. Wspominał on nawet, iż ciężko jest wybrać najfajniejsze przeżycie z Mugello, bowiem jeździ na tym torze od 1996 roku, tak więc i pojedynków było niesamowicie dużo.

Gdy jednak podczas czwartkowej konferencji prasowej poproszono go o wskaznie swojego najlepszego wyścigu na włoskim torze, po chwili zastanowienia wskazał on ten z 2006 roku. Wówczas to do samej mety walczył on ze swoim rodakiem, Lorisem Capirossim o zwycięstwo, podczas gdy podium uzupełnił Amerykanin Nicky Hayden.

„Myślę, że najlepszy był wyścig z 2006, kiedy stoczyłem świetną walkę z Lorisem. Ja jeździłem na Yamasze i oponach Michelin, on na Ducati i Bridgestone’ach. I choć nasze pakiety były zupełnie inne, na koniec nasz poziom był identyczny”komentował 34-latek z Tavullii.

Wspominając dalej ówczesne zmagania, #46 kontynuował: „Ostatnie okrążenie rozpoczęliśmy jadąc koło w koło, na ‘kresce’ nie dzieliło nas w zasadzie nic (w rzeczywistości było to 0.002sek – przyp. autora). To jedyny raz w mojej karierze, kiedy nie pamiętam ostatniego okrążenia! Fakt, że wygrałem, dotarł do mnie dopiero po przejechaniu linii mety. Myślę, że to moje najlepsze wspomnienie z Mugello.”

Triumf w 2008 był ostatnim dla Rossiego na tym torze, na którym to zresztą dwa lata później nabawił się najpoważniejszej kontuzji w swojej karierze – złamania prawej nogi. W ten weekend celem jest powrót na podium, a kto wie, może zapowiadane na niedzielę opady deszczu oraz doping tysięcy „Tifosi” dadzą Valentino w wyścigu coś więcej?

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

komentarzy 5

  1. To na pewno nie było 0,002 sek, gdyż Rossi w środku ostatniego okrążenia zwyczajnie odjechał o Lorisa, który bardziej musiał bronić się przed Haydenem niż myśleć o zwycięstwie.

  2. i tak jest słaby

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
178 zapytań w 0,491 sek