Home / MotoGP / Rossi wybrał swoje trzy najlepsze wyścigi

Rossi wybrał swoje trzy najlepsze wyścigi

Valentino Rossi w wywiadzie dla telewizji BT Sport wybrał trzy jego zdaniem najlepsze zwycięstwa w karierze. Zdaniem Włocha, trudna rywalizacja z rywalami pomogła mu zwiększać własne umiejętności. W sumie Rossi wygrał 115 wyścigów w karierze w grand prix.

Pierwszy z wybranych przez Rossiego wyścigów to debiut na Yamasze – GP RPA w 2004 roku. Włoch wygrywając pierwszy wyścig sezonu stał się pierwszym zawodnikiem, który wygrał dwa kolejne wyścigi na motocyklach dwóch różnych producentów.

Kolejny „ulubiony” wyścig Rossiego to pojedynek z Casey’em Stonerem na Laguna Seca, w GP USA z 2008 roku. Ostatni wyścig to pojedynek o zwycięstwo z Jorge Lorenzo, w GP Katalonii w 2009 roku.

„W moim osobistym rankingu, mam trzy takie wyścigi. Welkom w 2004 roku, kiedy odniosłem pierwsze zwycięstwo z Yamahą, Laguna Seca 2008 i pojedynek ze Stonerem, oraz Barcelona – walka do ostatniego zakrętu z Jorge Lorenzo. To moje trzy najlepsze wyścigi.” – powiedział Valentino Rossi.

„Miałem świetne, świetne pojedynki z Maxem Biaggim, Sete Gibernau, a później z Jorge Lorenzo. A kiedy toczysz takie pojedynki, to są one paliwem do podnoszenia własnego poziomu.” – dodał The Doctor.

„To dlatego, że gdy walka i pojedynki się rozpoczynają, to potem staje się to czymś bardziej osobistym. Oznacza to, że możesz dawać z siebie maksimum, kiedy walczysz z takim właśnie rywalem, aby przyjechać przed nim, jeszcze bardziej podnosząc swoje umiejętności.” – dodał.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Zapomniał o Sepang 2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
164 zapytań w 1,261 sek