Home / MotoGP / Rossi wystartuje w GP Walencji

Rossi wystartuje w GP Walencji

Valentino Rossi dostał zgodę na start w GP Walencji w ten weekend po tym, jak dwa kolejne testy na koronawirusa wykazały wynik negatywny. Wcześniej Włoch opuścił z powodu koronawirusa dwa wyścigi.

Wrócił na GP Europy, jednak we wtorek w domu wykonał test, który niespodziewanie pokazał wynik dodatni, „z bardzo niskim poziomem obecności wirusa”, po którym lekarze zalecili mu wykonanie dwóch kolejnych testów, z podejrzeniem, że wcześniejszy test mógł dać wynik fałszywie dodatni, co czasem się zdarza, jako że testy nie dają wyników w 100 procentach pewnych (dlatego są powtarzane w razie wątpliwości).

Kliknij, aby pominąć reklamy

Te dwa kolejne testy zostały wykonane i oba pokazały wynik negatywny, a więc nie ma przeszkód aby Rossi rozpoczął udział w kolejnym weekendzie wyścigowym. Yamaha wciąż ma na kwarantannie pięciu swoich pracowników – w tym Massimo Meregallego, menedżera zespołu fabrycznego. Będą mogli wrócić do udziału w weekendzie wyścigowym dopiero na ostatnią rundę w Portugalii.

Przypomnijmy, że na weekend GP Walencji wraca Iker Lecuona. Zawodnik Tech3 KTM musiał z powodu kwarantanny (koronawirusa miał jego brat) opuścić poprzednią rundę MotoGP.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Redakcja

komentarzy 5

  1. Na przykładzie Rossiego pokazują nam jak wiarygodne są te testy ?

  2. Ciekawe czy dojdzie do mety bo w swoim zwyczaju ma ostatnio z tym problem…

  3. W wyścigu wymachaja go czarną flagą, bo będzie musiał zrobić test.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
172 zapytań w 1,284 sek