Home / MotoGP / Rossi: Yamaha musi znowu zacząć wygrywać

Rossi: Yamaha musi znowu zacząć wygrywać

Lorenzo, Rossi

Valentino Rossi po GP Aragonii obawia się o formę zespołu Yamahy, który ostatni wyścig wygrał w GP Katalonii. Od tamtego czasu dominowały zawsze inne zespoły, a Honda zwyciężała aż pięciokrotnie, i to z czterema różnymi motocyklistami.

Marc Marquez wygrał dwa wyścigi, a po jednym dołożyli Dani Pedrosa, Cal Crutchlow i Jack Miller. Lepsi od reszty stawki po razie byli także Andrea Iannone z Ducati i Maverick Vinales na Suzuki. W tym czasie Yamaha nie wygrała ani razu. Kilka razy na podium stawał Valentino Rossi, a Jorge Lorenzo próbował wyjść z dołka, w jaki wpadł nieudanymi wyścigami w mokrych, trudnych warunkach.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Jesteśmy trochę zmartwieni i musimy się więcej na ten temat dowiedzieć, ponieważ Honda wygrała wiele wyścigów z różnymi zawodnikami, a my nie zwyciężyliśmy od Barcelony. Trzeba zrozumieć co powinniśmy poprawić, gdyż do końca pozostały już tylko cztery bardzo ważne wyścigi. Chcę być w stanie walczyć o zwycięstwo.” – powiedział Valentino Rossi.

Kolejna runda MotoGP odbędzie się za niespełna dwa tygodnie w Japonii. “Możemy stworzyć podwaliny pod kolejny krok w przyszły sezon. Te kolejne tory powinny być dobre dla naszego motocykla. Na początku roku nasza maszyna była najlepsza, ale teraz musimy pracować.”

Valentino Rossi stara się nie tracić wiary w końcowy sukces, ale jest świadom ogromnej skali trudności stojącego przed nim wyzwania: “Nic nie jest zdecydowane, jeśli masz jeszcze matematyczne szanse. Ale z drugiej strony, musimy być realistami: ciężko byłoby z 43 punktami straty. Z 52 jest jeszcze jeszcze trudniej. Myślę, że mistrzostwa zostały przegrane już po pierwszej połowie sezonu. Od Austrii odrobiliśmy kilka punktów, ale wiedziałem, że trzy “zera” z pierwszej połowy będą trudne do odrobienia.”

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Jeśli dalej co poniektórzy będą biadolić, że Honda jest słaba i traci na wyjściach i jeszcze gdzieś indziej, a i tak wygrywa to ma trociny zamiast mózgu …..
    Honda się poprawia z wyścigu na wyścig, ale nawet komentatorzy z PSN tego nie zauważają …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
133 zapytań w 0,423 sek