Home / MotoGP / Rossi zabiera głos w sprawie odejścia z Ducati

Rossi zabiera głos w sprawie odejścia z Ducati

Po raz pierwszy od czasu oficjalnego ogłoszenia, że w kolejnym cyklu zmagań Valentino Rossi reprezentować będzie fabryczny zespół Yamahy, głos zabrał sam zainteresowany. Nie ma jednak co spodziewać się obszernych wyjaśnień.

W piątek najpierw Ducati poinformowano, że wraz z końcem sezonu 2012 kończy współpracę z Włochem, a krótko po tym Yamaha ogłosiła, że to z nią #46 spędzi kolejne dwa lata. Tym samym, po zdobyciu tylko dwóch finiszów na podium na Desmosedici, 9’krotny Mistrz Świata powróci do producenta, z którym wygrał 46 wyścigów i 4 korony tego najlepszego.

Na swoim oficjalnym koncie na Twitterze dziś 33’latek z Tavullii napisał: „To wielka szkoda, że nie udało się być konkurencyjnym na Ducati. To byłaby ogromna satysfakcja zarówno dla mnie, jak i wszystkich pracujących ze mną chłopaków, a także wielka przyjemność dla wszystkich naszych fanów. Przepraszam.”

„Tak czy inaczej do końca sezonu nadal pozostało osiem Grand Prix. Będziemy pracowali na maksimum do końca, by zaliczyć kilka udanych wyścigów. Ciao dla wszystkich z Indy.”

Po przejściu do Yamahy, Valentino ponownie za team-partnera będzie miał Jorge Lorenzo, obecnego lidera klasyfikacji generalnej. Dla porównania, Rossi w „generalce” jest tylko ósmy.

Póki co nie wiadomo, kto u boku Nicky’ego Haydena zajmie miejsce „The Doctora” w fabrycznym zespole Ducati. Plotki mówią jednak, że może to być inny Włoch – Andrea Dovizioso.

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
124 zapytań w 0,399 sek