Home / MotoGP / Rossi zadowolony z powrotu do Europy

Rossi zadowolony z powrotu do Europy

Rossi Jerez

Valentino Rossi nie ukrywa radości przed zbliżającym się wyścigiem Circuito de Jerez, do którego podejdzie z 6-punktową przewagą w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata MotoGP.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Doktor przyjeżdża do Hiszpanii kontynuować serię wyśmienitych startów, jakie zaliczył w Argentynie, Teksasie i Dausze. W trzech pierwszych wyścigach odniósł dwa spektakularne zwycięstwa i zajął jedno trzecie miejsce. Obecnie prowadzi w klasyfikacji generalnej 6 punktami i zamierza kontynuować dobrą passę w Jerez. Włoch wygrywał na tym torze w królewskiej kategorii już 6 razy (2001, 2002, 2003, 2005, 2007 i 2009), dwa razy był drugi (2008 i 2014) i raz trzeci w 2010 roku.

“Bardzo się cieszę z powrotu do Europy! Trzy pierwsze wyścigi zakończyły się bardzo pozytywnie, pomimo że niektóre tory nie należały ani do moich ulubionych, ani Yamahy. Jak do tej pory moja YZR-M1 spisuje się bardzo dobrze i wspólnie zaliczamy udane wyścigi. To wspaniałe uczucie jechać do Jerez po zwycięstwie w Argentynie i prowadząc w klasyfikacji generalnej. Aczkolwiek najważniejszą sprawą jest fakt, że wykonujemy kawał dobrej roboty z chłopakami z zespołu. Musimy dalej tak pracować.” – powiedział Rossi.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Do końca mistrzostw zostało jeszcze bardzo dużo czasu. Czuję się bardzo dobrze a powrót do Europy to świetna sprawa. Naprawdę lubię tor w Jerez. Jest wspaniały, podobnie jak atmosfera na nim. Ma również bardzo szybkie łuki, za którymi przepadam. Osiągałem tam już dobre rezultaty w przeszłości i spróbuję powtórzyć to w tym roku!” – zakończył 9-krotny mistrz świata.

Jeśli w niedzielę ukończy wyścig w pierwszej trójce, będzie to jego 200. podium w karierze.

źródło: motogp.com

AUTOR: Shogun

Miłośnik włoszczyzny w każdej postaci. Jak do tej pory bez punktów w królewskiej kategorii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
124 zapytań w 0,461 sek