Home / MotoGP / Rossi zaskoczony tempem wszystkich zawodników Yamahy

Rossi zaskoczony tempem wszystkich zawodników Yamahy

Valentino Rossi przyznał, że zaskoczyło go to, że w czołówce treningów w Misano zameldowali się wszyscy czterej zawodnicy na motocyklach Yamahy. Rossi i Maverick Vinales mają poprawki, testowane ostatnio w prywatnej sesji, podczas gdy Fabio Quartararo i Franco Morbidelli – nie.

“Dwa dni testów po Silverstone były dla nas pozytywne, ponieważ cięzko pracowaliśmy, zwłaszcza nad nowościami i ostatecznie było dla mnie jasne, że to co nowe, okazało się lepsze. Skoncentrowaliśmy się na tym. To był dobry piątek. Wygląda na to, że wszyscy zawodnicy Yamahy są bardzo konkurencyjni, i jest to zaskoczeniem.” – powiedział po pierwszym dniu weekendu Valentino Rossi.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“To dobre odczucia, ponieważ nasz motocykl w Misano pracuje bardzo dobrze, mimo konfiguracji różniących się z tymi u Mavericka czy w zespole Yamahy. Mamy dobrą przyczepność, przyspieszenie jest niezłe. Jesteśmy dobrzy w trybie ataku na jedno okrążenie, ale dobre jest też ogólne tempo.” – dodał. “Prawdą jest też, że Quartararo i Franco mają “zwykłe” sprzęty i też są szybcy. To połączenie motocykla i toru.”

The Doctor nie jest jednak bezkrytyczny: “Dla mnie osobiście wciąż jest wiele do zrobienia, ponieważ nie czułem się fantastycznie z balansem motocykla. Potrzebna jest większa przyczepność podczas przyspieszenia. W trybie ataku byłem czwarty,m ale musimy być bliżej Vinalesa i Quartararo.”

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. „W trybie ataku”????? Co to Google tłumacz.?
    „Flying łap” nie tryb ataku….,

  2. Ale Ducaty i Rins odpalają się zawsze na niedzielę. Do tego nieprzewidywalny Cal. Po kwalach aż tak cudownie pewnie nie będzie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
173 zapytań w 0,446 sek