Home / MotoGP / Ruszają ostatnie testy MotoGP w Katarze

Ruszają ostatnie testy MotoGP w Katarze

Przed zawodnikami królewskiej klasy grand prix ostatnie przedsezonowe testy. Na torze Losail w Katarze przez trzy kolejne dni zespoły będą sprawdzać swój sprzęt na nadchodzący sezon. Do pierwszego wyścigu pozostały już bowiem jedynie dwa tygodnie.

Testy rozpoczną się w czwartek, a zakończą w sobotę. Każdego dnia trwać one będą po 8 godzin. Początek o 11:00, a koniec o 19:00 czasu polskiego. Jeśli chodzi o czas lokalny, będą to przejazdy w dużej większości dzienne, mimo że wyścig MotoGP rozgrywany będzie po zmroku.

Na koniec testów, już po zapadnięciu zmroku, odbędzie się również krótka, półgodzinna sesja na mokrym torze. W jaki sposób? Nawierzchnia całego toru zostanie zlana polewaczkami, aby możliwe było zasymulowanie opadów deszczu. Ma to na celu sprawdzenie, czy sztuczne światło może mieć niekorzystny wpływ na widoczność w trakcie jazdy. W ubiegłym roku wyścig musiał zostać przesunięty, aby tor w niektórych fragmentach mógł wyschnąć.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
117 zapytań w 1,640 sek