Home / MotoGP / Ruszają testy MotoGP w Malezji! Najpierw shakedown

Ruszają testy MotoGP w Malezji! Najpierw shakedown

Skończyła się długa zimowa przerwa w MotoGP. Na torze Sepang już po weekendzie pojawią się motocykle i najpierw zawodnicy testowi i debiutanci, a potem cała stawka, przygotowująca się do nowego sezonu.

Jedynym nowym zawodnikiem w tym roku będzie Augusto Fernandez z GASGAS (czyli de facto na motocyklu KTM). Na shakedownie dołączą do niego Michele Pirro na Ducati, i aż trójka zawodników Yamahy. Poza Calem Crutchlowem będą również Japończycy: Katsuyuki Nakasuga oraz Kohta Nozane. Yamaha musi sobie w tym roku radzić bez danych z satelickiego zespołu, a więc testy muszą zostać maksymalnie spożytkowane.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dla Aprilii testował będzie znowu Lorenzo Savadori, a stery na Hondzie przejmie oczywiście Stefan Bradl. Nie wiemy co zrobi KTM. To że będzie Dani Pedrosa jest jasne, ale nie wiadomo czy dołączą do niego Mika Kallio czy nowy w zespole Jonas Folger. A może obaj?

Shakedown będzie trwał przez trzy dni: od niedzieli 5 lutego do wtorku 7 lutego, w każdy z tych dni od 10:00 do 18:00. Czasy nie będą oficjalnie rejestrowane, ale można się spodziewać, że przynajmniej część z nich zostanie udostępiona. Po shakedownie ruszą testy, w dniach od 10 do 12 lutego.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
153 zapytań w 2,232 sek