Home / MotoGP / Satelickie zespoły zdeklasowały fabryczny team Ducati!

Satelickie zespoły zdeklasowały fabryczny team Ducati!

Alvaro Bautista zaskoczył wszystkich tym, że na Desmosedici GP16 zajął w piątkowych treningach czwarte miejsce. Jego kolega zespołowy Karel Abraham na dwuletniej maszynie zajął trzecią lokatę.

Sytuacja wśród zawodników Ducati jest totalnie pokręcona. Zdawałoby się, że fabryczni zawodnicy będą w ścisłej czołówce, lecz jest zupełnie na opak. Karel Abraham, Alvaro Bautista, Danilo Petrucci i Loris Baz  – czterech z nich zameldowało się wczoraj w Top 6, zaś Andrea Dovizioso i Jorge Lorenzo zajęli kolejno 14 i 18 miejsce.

Dziś zapowiadany jest deszcz, dlatego drugi trening znów może zadecydować o bezpośrednim ustawieniu się zawodników na linii startu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Alvaro Bautista ze stratą 0,455 do najlepszego czasu zameldował się na czwartym miejscu. „To był dobry sposób na rozpoczęcie weekendu, zwłaszcza po upadku w Katarze. Rano czułem się dobrze, chociaż nie użyłem właściwych opon do przejechania szybkiego okrążenia. Wytrzymały one za to 20 okrążeń. Po południu nie zmieniliśmy wiele w motocyklu, lecz skoncentrowaliśmy się na oponach, by mieć jasne wyobrażenie tego, co może nas spotkać w niedzielnym wyścigu, zwłaszcza gdyby padało. Jesteśmy całkiem szybcy na średniej mieszance. Na twardej oponie brakuje mi przyczepności z tyłu. Średnia jest trochę lepsza. Na miękkich oponach niemożliwym byłoby przejechanie całego wyścigu, głównie ze względu na nierówną nawierzchnię toru. Myślę, że wszystko jest dla nas jasne.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: Speedweek.com; opr. własne

AUTOR: Paweł Zglejc

Fan motocykli i wyścigów motocyklowych od 2006 roku dzięki takim zawodnikom jak Troy Bayliss, Nicky Hayden, Casey Stoner i James Toseland.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
169 zapytań w 0,544 sek