Home / MotoGP / Schumacher i Rossi za sterami Ferrari

Schumacher i Rossi za sterami Ferrari

W przyszłym tygodniu na torze Ricardo Tormo w Walencji odbędzie się test bolidów Ferrari. Za kierownicą włoskich maszyn zobaczymy motocyklowego mistrza świata Valentino Rossiego i Michaela Schumachera. Będzie to trzeci raz Valenti

W przyszłym tygodniu na torze Ricardo Tormo w Walencji odbędzie się test bolidów Ferrari. Za kierownicą włoskich maszyn zobaczymy motocyklowego mistrza świata Valentino Rossiego i Michaela Schumachera. Będzie to trzeci raz Valentino Rossiego za sterami bolidu F1, jednakże po raz pierwszy będzie dzielić tor razem z innymi kierowcami Formuły1.

Rossi poprowadzi maszynę o specyfikacji z 2004 roku. „Doktor” sprawdzi na ile jest w stanie zaaklimatyzować się z najszybszych maszynach na świecie. W tym roku jeszcze wielokrotnie zobaczymy Włocha w tej roli, a wszystko za sprawą podpisanego kontraktu z Ferrari, w którym najbogatszy włoski sportowiec zgodził się na regularne testy.

Pod koniec tego roku 37-letniemu Michaelowi Schumacherowi kończy się kontrakt i Niemiec nie zadecydował jeszcze o swojej przyszłości. Rossi w tym sezonie broni mistrzostwa świata MotoGP w barwach Yamahy i jest bardzo prawdopodobne, że w sezonie 2007 przeniesie się do F1. Jeśli uda się Ferrari pozyskać do swych szeregów „złote dziecko MotoGP” będzie to najlepsze posunięcie marketingowe, o którym reszta może tylko marzyć.

Jedynym kierowcą, który triumfował za sterami bolidu F1 i w motocyklowym odpowiedniku – MotoGP był John Surtees. W sezonie 1964 prowadząc Ferrari zdobył koronę mistrza w F1, cztery lata po ostatnim (z czterech) tytule mistrzowskim wywalczonym na motocyklu MV Agusta.

W dniach 31.01 – 02.02 na torze w Walencji swoje bolidy będą testować również kierowcy Hondy, McLarena, Williamsa i Toyoty.
Zobaczymy tam również, nie kogo innego jak, Polaka Roberta Kubicę, który zasiądzie za sterami BMW-Sauber!

Zdjęcie: www.news.bbc.co.uk

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w naszej sondzie, w której pytamy:
Czy Robert Kubica będzie szybszy od Valentino Rossiego podczas najbliższych testów w Walencji?

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
107 zapytań w 0,397 sek