Home / MotoGP / Scott Redding zachwycony weekendem w Assen

Scott Redding zachwycony weekendem w Assen

Scott Redding

Scott Redding czuje, że jego pech już się skończył. Po starcie z pierwszego rzędu Redding zajął wspaniałą trzecią lokatę w holenderskim Assen. Jeżdżący dla zespólu Pramac Ducati brytyjski kierowca na przedostatnim okrążeniu wyprzedził na hamowaniu do pierwszego zakrętu Pola Espargaro i stanął na najniższym stopniu podium.

Redding stanął dziś na podium jako drugi satelicki zawodnik, zaraz po zwycięzcy wyścigu Jacku Millerze. Drugie miejsce zajął Marc Marquez i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

„To dobry wynik, ponieważ mieliśmy słaby początek sezonu, nie tyle jeśli chodzi o jazdę czy zespół, my po prostu mieliśmy pecha i kilka problemów. Nie poddaliśmy się i wczoraj wywalczyliśmy pierwszy rząd, a dzisiaj skończyliśmy na trzecim miejscu. To był wspaniały dzień. Po ostatnich zmaganiach nie rezygnując pomyślałem „może nie ukończę wyścigu w tym roku”, a teraz zrobiłem to i stanąłem na podium, więc jestem bardzo szczęśliwy.”

Redding po ostrożnym otwarciu drugiej części wyścigu, gdzie zresztą został wypchnięty i stracił kilka pozycji złapał rytm, naciskał bardzo mocno jadąc swoim Desmosedici GP15 z okrążenia na okrążenie co raz lepiej i dowiózł upragnione podium w tak trudnych warunkach atmosferycznych.

„Dla mnie było trochę inaczej, zacząłem wyścig nie tak dobrze, ponieważ chciałem zrozumieć sytuację na torze i nie popełnić żadnych głupich błędów na początku wyścigu. W pierwszym wyścigu, kiedy zaczął padać deszcz poczułem się lepiej, jednak został zatrzymany we właściwym momencie, a może jedno lub dwa okrążenia za późno, ponieważ było bardzo dużo deszczu, można było odczuć dużą akwaplanację. Praca w pierwszym wyścigu została wykonana i wchodząc w drugi wyścig było dużo deszczu, ale nie było stojącej wody na torze.”

„Kiedy rozpocząłem nie chciałem naciskać zbyt mocno, nie chciałem stracić wyścigu na pierwszych okrążeniach. Chłopaki po prostu jechali, mieli dobrą przyczepność tyłu. Naciskałem mocniej niż chciałem i nadal jechałem do przodu, jednak pomyślałem, że mogę się przewrócić i zwolniłem. Trzymałem swoją pozycję i widziałem chłopaków jak się przewracają. Miałem równe tempo i kiedy przyzwyczaiłem się do nawierzchni zacząłem gonić Pola Espargaro. Myślałem, że go nie wyprzedzę, ponieważ nie miałem tempa, aby złapać Jacka i Marca. Jechałem na granicy, aż do ostatnich dwóch okrążeń i wyprzedziłem go w pierwszym zakręcie.” – zakończył Redding

źródło: crash.net

AUTOR: Dominik Zajączkowski

Miłośnik motorsportu. Zaczynając od czterech kółek i kartingu, zatrzymując się na pasji do wyścigów motocyklowych. Pomimo 24-lat na karku, serię MotoGP śledzę od początku XXI wieku. Na portalu MOTOGP.PL redaguję od roku 2015.