Home / MotoGP / Sepang: dzień drugi

Sepang: dzień drugi

Loris Capirossi udowodnił dziś ponownie, że nowe ogumienie firmy Bridgestone sprawuje się znakomicie, zdobywając drugie z rzędu pole position. O świetnych wynikach świadczy na przykład fakt, że na torze Sepang w każdej sesji począwszy od FP1 w pierwLoris Capirossi udowodnił dziś ponownie, że nowe ogumienie firmy Bridgestone sprawuje się znakomicie, zdobywając drugie z rzędu pole position. O świetnych wynikach świadczy na przykład fakt, że na torze Sepang w każdej sesji począwszy od FP1 w pierwszej trójce było dwóch kierowców używających opon Brigdestone, a jeśli chodzi o sesję kwalifikacyjną to przez długi czas pierwszy kierowca na Michelin zajmował dopiero piątą pozycję.
Zacznijmy jednak od FP3. Co prawda najszybszy był Kenny Roberts, ale patrząc na analizę czasów łatwo można zauważyć, że jego tempo nie było imponujące. To samo można powiedzieć o czasach Johna Hopkinsa. Być może w końcówce sesji Suzuki zastosowało miękkie opony i stąd trzy ostatnie okrążenia wykonane przez tych zawodników były takie szybkie.
Dobre tempo mieli natomiast Sete Gibernau (piąty), Loris Capirossi (drugi) i Valentino Rossi (siódmy).
Jeśli chodzi o QP to trudno powiedzieć, który kierowca jest najlepiej przygotowany do jutrzejszego wyścigu. Żaden bowiem nie wykazał się serią szybkich kółek, no może z wyjątkiem Carlosa Cheki.
Sesję zdominował kierowca Ducati, Loris Capirossi (Bridgestone). Jego dominacja w ten weekend nie była tak wyraźna jak tydzień temu w Motegi, ale z pewnością pozostaje on faworytem do zwycięstwa w jutrzejszym wyścigu. Czas 2:01.731 to nowe najszybsze okrążenie na torze Sepang.
Drugi był Sete Gibernau, który przez większą część sesji znajdował się w okolicach dziesiątego miejsca, ale w końcówce przypomniał nam o swojej obecności (2:01.867).
Trzeci czas, 2:02.017 należy do Johna Hopkinsa (Bridgestone!) , który przez całą sesję był w ścisłej czołówce, przez pewien czas nawet na pierwszym miejscu. Jego tempo jest wyraźnie lepsze niż w poprzednich sesjach, dlatego ma jutro szanse na dobry występ.
Drugi rząd z czasem 2:02.178 otwiera Shinya Nakano (Bridgestone!!). Japończyk powinien być zadowolony ze swojego występu dzisiaj, wykonał kilka dobrych okrążeń.
Piąty był Kenny Roberts (Bridgestone!!!), który z czasem 2:02.215 jest czwartym kierowcą Bridgestone w pierwszej piątce.
Drugi rząd zamyka Nicky Hayden (2:02.377), ale trudno powiedzieć czy Amerykanim może być zadowolony z wyników tej sesji. Tylko dwa okrążenia poniżej 2:03 na wyścigowych oponach to chyba nie powód do radości, dla kogoś kto jeszcze niedawno myślał o zdobyciu tytułu w klasie MotoGP.
Jeśli chodzi o Valentino Rossi’ego, to siódma pozycja (2:02.412) na pewno nie cieszy jego fanów, ale pocieszeniem może być dobry występ podczas FP3, gdzie Rossi wykonał sporo szybkich kółek, ale… problem w tym, że wyścig prawdopodobnie będzie się odbywał w trudniejszych warunkach niż poranna sesja, gdzie temperatura asfaltu była jeszcze znośna.
Jeśli jutrzejszy wyścig będzie suchy to największe szanse na zwycięstwo będzie miał ten kierowca, który rozsądnie przejedzie pierwszą połową wyścigu jak najbardziej oszczędzając opony. Ten tor (poza Katarem) jest najbardziej wymagający ze względu na bardzo wysokie temperatury. Ciekawe jak spiszą się nowe tylne opony Bridgestone.

Wyniki:

Sesja treningowa 3

Sesja kwalifikacyjna

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
130 zapytań w 0,403 sek