Home / MotoGP / Sepang International Circuit otrzyma nową nawierzchnię?

Sepang International Circuit otrzyma nową nawierzchnię?

sepang

Wolno wysychający asfalt na torze Sepang ponownie stał się obiektem dyskusji. Dorna, zespoły i zawodnicy chcą w końcu zobaczyć poprawę.

Również podczas ostatnich testów MotoGP w Sepang opady deszczu sprawiły, że na jaw wyszła największa bolączka tego obiektu – wolno wysychający asfalt. Nie byłoby w tym nic zająkującego, gdyby nie fakt, że nawierzchnia została wymieniona na początku 2016 roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Ekspert ds. bezpieczeństwa Loris Capirossi wspólnie w dyrektorem wyścigowy Mike Webbem i Franco Ucinim w dyrekcji Wyścigowej, którzy razem są odpowiedzialni za sprawy związane z bezpieczeństwem omówili w środę na spotkaniu z obsługą toru kilka kwestii.

Capirex po spotkaniu dał obraz sytuacji. „Niestety drenaż toru nie dał oczekiwanych skutków. W czerwcu zostanie podjęta kolejna próba. Wtedy zostaną podjęte nowe prace nad odprowadzaniem wody z obiektu. Po tym wszystkim tor zostanie bezpłatnie otwarty dla testerów. Franco i ja będziemy się temu przyglądać.”

Jak wcześniej można było usłyszeć, włoscy eksperci chcą wykorzystać technologię z użyciem miałkiego piasku, w celu poprawy wysychania nawierzchni. Jeśli to nie pomoże, to zgodnie z z zapowiedzią Lorisa Capirossiego obiekt otrzyma nowy asfalt. Prace modernizacyjne zostaną przeprowadzane tak, żeby tor był gotowy na testy w 2018 roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: Speedweek.com

AUTOR: Paweł Zglejc

Fan motocykli i wyścigów motocyklowych od 2006 roku dzięki takim zawodnikom jak Troy Bayliss, Nicky Hayden, Casey Stoner i James Toseland.

komentarze 3

  1. Andrea Dovizioso (i ja też) jest pewnie na “nie”? :D Lubię deszczowe wyścigi i zawsze wręcz modlę się, żeby asfalt nie wyschnął :)

    • Idę o zakład, że nie chodzi o to, że asfalt jest mokry, tylko o to, że na tym torze są miejsca, gdzie zbiera się woda, gdyż “superduperhiper” system jej odprowadzania się nie sprawdza.
      Deszczowe wyścigi są super! Nie zamierzam z tym dyskutować. :)
      Nowa nawierzchnia toru ma tę przypadłość, że skoro długo schnie, to przesycha. A wyścigi na przesychającym torze, ze zmianą opon (teraz opony pośrednie to przeszłość)… znajdują się na samym dole listy rzeczy, które lubię w wyścigach motocyklowych. ;/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
135 zapytań w 0,448 sek