Home / MotoGP / Sepang może zorganizować dwa wyścigi?

Sepang może zorganizować dwa wyścigi?

Wraz z wystąpieniem wątpliwości co do rozegrania GP Ameryk w planowanym terminie, pojawiły się pogłoski o zorganizowaniu drugiego wyścigu w Malezji. Przypomnijmy – władze w Austin wprowadziły stan wyjątkowy, co oznacza, że imprezy masowe są odwoływane. Malezja póki co nie ma większych problemów z epidemią koronawirusa.

Dyrektor wykonawczy toru Sepang – Razlan Razali zamieścił w internecie ankietę z pytaniem, czy fani w Malezji chcieliby, aby na tym obiekcie została również rozegrana druga runda MotoGP. Jak można się było spodziewać, przeważająca część uczestników ankiety pozytywnie zareagowała na tę ewentualność (96 procent).

Kliknij, aby pominąć reklamy

GP Malezji, które jest jedną z ostatnich rund w kalendarzu, często kończy rok ze świetnymi statystykami liczby widzów, więc druga impreza nie powinna być większym problemem. Zwłaszcza, że Malezja nie jest już częścią kalendarza Formuły 1 i wyścig MotoGP jest na tym torze zdecydowanie najważniejszą imprezą.

Malezja ostatnio bardzo mocno angażuje się w wyścigi grand prix. Po niezłym sezonie 2018 w wykonaniu Hafizha Syahrina, lokalny gigant paliwowy Petronas został sponsorem satelickiego zespołu Yamahy – SRT (Sepang Racing Team). Ekipa perfekcyjnie trafiła z zakontraktowaniem Fabio Quartararo, który okazał się największym pozytywnym zaskoczeniem sezonu.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. Jeden wyścig w dzień, drugi w noc :)
    Choć oświetlenie jest tam raczej za słabe, chyba że zrobiliby jakąś dostawkę ;)

  2. Wielki mi problem ….. dopiac kalendarz?

    Tor Poznan czeka kibice polscy czekaja ;P

    Budka z zarciem kolo toru tez czeka ;P

  3. Ha ha ha, ale jaja!!! Odwołuje się rundę Grand Prix w Katarze, gdzie jest 12 przypadków koronawirusa, w Teksasie 19 przypadkow. Ale co to? Nagle przecież można zorganizować “dodatkową” rundę w kraju gdzie jest już ponad 100 stwierdzonych przypadków wirusa. Ło Matyldo Damięcko, toż to śmiech na sali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
137 zapytań w 0,532 sek