Home / MotoGP / Setny wyścig Rossiego nadciąga

Setny wyścig Rossiego nadciąga

Valentino Rossi, kierowca teamu Camel Yamaha, przekracza kolejną granicę w swojej błyskotliwej karierze i sięga SETNEGO wyścigu w najwyższej klasie. To nie wszystko — podczas GP Turcji włoski zawodnik po raz 160 wystartuje w Mistrzostwach ŚwiataValentino Rossi, kierowca teamu Camel Yamaha, przekracza kolejną granicę w swojej błyskotliwej karierze i sięga SETNEGO wyścigu w najwyższej klasie. To nie wszystko — podczas GP Turcji włoski zawodnik po raz 160 wystartuje w Mistrzostwach Świata licząc od debiutu w klasie 125ccm w 1996r. Dotychczas Vale uzbierał niesamowitą liczbę 80 zwycięstw ogółem, a z tego aż 54 zdobył w klasie królewskiej. Stawia go to zaraz za legendarnym Giacomo Agostinim, który ma na swoim koncie tych zwycięstw 68.

Kolejnym rekordem jaki prawdopodobnie pobije Włoch w GP Turcji to rekord punktowy dzierżony przez Maxa Biaggiego. Valentino w danej chwili posiada 2886 punktów i wystarczy, że dojedzie 9. w następnej rundzie by stać się liderem tej klasyfikacji.

„Moi rywale są bardzo mocni i musimy być zdolni do walki z nimi podczas GP Turcji. Istambuł nie jest moim ulubionym torem, a w zeszłym roku przeżyliśmy tam ciężkie chwile — mieliśmy już tytuł Mistrza Świata i ciężko było zostać w 100% skoncentrowanym. Tym razem jednak jesteśmy w pełni zmotywowani” — mówi Valentino Rossi.

Dzień 30 kwietnie będzie pamiętny nie tylko dla fanów Włocha, ale także dla wszystkich sympatyków MotoGP. Szykuje się niezmiernie ciekawy wyścig!

Źródło: www.motogp.com

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
131 zapytań w 0,363 sek