Home / MotoGP / Silniki Vinalesa i Rossiego poleciały do Japonii. Yamaha zmniejszy obroty?

Silniki Vinalesa i Rossiego poleciały do Japonii. Yamaha zmniejszy obroty?

Jak informuje motorsport.com, Yamaha wysłała silniki Valentino Rossiego i Mavericka Vinalesa do Japonii, by tam przeszły drobiazgowe sprawdzenie czy wszystko jest z nimi w porządku. Japoński producent co prawda zdobył w Jerez dublet, bowiem wygrał Fabio Quartararo z satelickiego zespołu Petronasa a Vinales był drugi, jednak The Doctor wycofał się z powodu usterki.

Yamaha miała w Jerez duże kłopoty z jednostkami napędowymi. Vinales miał “napocząć” już trzy silniki z pięciu, jakie ma do wykorzystania w trakcie całego sezonu 2020. Rossi korzystał już z dwóch. Po jednym z tych silników trafiło do Japonii. Oczywiście obaj mogą korzystać z wszystkich napoczętych silników do momentu ich wycofania, co dzieje się zazwyczaj po definitywnej awarii.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Yamaha na razie nie wie, co było przyczyną problemów. Jak informuje portal, Japończycy mogą rozważać nawet ograniczenie obrotów jednostek napędowych w ten weekend, aby nie ryzykować kolejnych usterek. A przypomnijmy, że nawet z pełną mocą Yamahy wyraźnie odstawały prędkością maksymalną od konkurencji. Na szczęście dla zespołu, inni producenci mają swoje problemy.

Przypomnijmy, że w obliczu skrócenia sezonu 2020 do 13 wyścigów zmniejszono liczbę silników na cały rok. Producenci bez przywilejów mają tylko pięć silników dla każdego zawodnika. Zespoły z przywilejami – a więc KTM-y i Aprilia – mają siedem jednostek. Aprilia dodatkowo dostała zgodę na pewne modyfikacje dotyczące niezawodności.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Yamaha wygra GP Andaluzji?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 8

  1. Fajna ta Yamaha, taka nie za szybka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
139 zapytań w 0,430 sek