Home / MotoGP / Silverstone dostanie kolejną poprawkę nawierzchni przed MotoGP

Silverstone dostanie kolejną poprawkę nawierzchni przed MotoGP

Wyboje w zakręcie Brooklands na torze Silverstone, o których przed wyścigiem Formuły 1 o GP Wielkiej Brytanii mówił m.in. Daniel Ricciardo, zostaną “naprawione” Jak mówią właściciele toru, plany takie były jeszcze przed wyścigiem F1, jednak w związku z tym, że od finiszu kładzenia nowej nawierzchni do weekendu na F1 było tylko 10 dni, to je zarzucono.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Tuż po GP Wielkiej Brytanii w Formule 1 dokonano jednak inspekcji, i zaplanowano prace w zakręcie Brooklands. Wyścig MotoGP na Silverstone odbędzie się 25 sierpnia, a więc jest jeszcze sporo czasu. Przypomnijmy, że poprzednia nawierzchnia musiała zostać zmieniona, bowiem zeszłoroczna runda została odwołana z powodu opadów deszczu. Nieodpowiedni drenaż nie był w stanie odprowadzić wody.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

 1. Ale to był cyrk w zeszłym roku. Rozumiem gdyby deszcz zaskoczył Katarczykow ale Anglików? Pewnie nic nie mieli już poprawiać ale po wypowiedzi Ricciardo jeszcze raz przyjrzeli się sprawą żeby znowu wstydu nie było w stolicy motorsportu

  • Co chcesz, przecież to mało znaczący, prowincjonalny tor, kto by się przejmował;)

   A poważnie, jeśli wierzyć ludziom w internecie to tam nie tylko brak drenażu był fatalny, ale w ogóle nawierzchnia, deszcz potęgował ten problem, a brak drenażu (osoby problem) jeszcze bardziej potęgował.

 2. Jedno wyklucza drugie-gdyby był zrobiony naprawde dobry drenaż to mogliby sie ścigać i w deszczu Ale to nawierzchnia musi być położona pod odpowiednimi kątami jak i typ asfaltu bo z jeden bardziej schnie a drugi nie i tak samo ze spływaniem wody
  ‘blady kic’ ma racje bo to co było w zeszłym roku to faktycznie był cyrk Kompromitacja włodarzy tego toru Mam nadzieje że będzie dobrze w tym roku

  • Możesz mieć gładziutki asfalt z beznadziejnym odprowadzeniem wody oraz wertepy z dobrym odprowadzeniem wody. Możesz mieć tez Silverstone, gdzie nie było ani odprowadzania wody, ani równego asfaltu.

 3. Wyścigi na nim już dawno powinny zostać odwołane. Gdyby takie rzeczy działy się w Polsce to cały świat by się z nas śmiał a u anglików jakoś przeszło bokiem. To wielka kpina, że włodarze nic nie zrobili z nawierzchnią. W tym roku poprawią tylko jeden zakręt? Co z tego jak cały tor jest nierówny. Silverstone to jeden z najnudniejszych torów w kalendarzu MotoGp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
170 zapytań w 0,762 sek