Home / MotoGP / Silverstone dostanie nową nawierzchnię

Silverstone dostanie nową nawierzchnię

Tor Silverstone po raz drugi w ostatnich latach będzie miał zupełnie nową nawierzchnię. To efekt odwołania ubiegłorocznego GP Wielkiej Brytanii.

Poprzednia zmiana nawierzchni odbyła się na początku sezonu 2018, ale po opadach deszczu okazało się, że drenaż jest niewystarczająco wydajny. Ściganie się w takich warunkach byłoby zbyt niebezpieczne.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Włodarze toru otrzymali pieniądze od ubezpieczyciela, na zwroty biletów u kibiców. Na razie nie wiadomo, kto pokryje koszty wymiany nawierzchni, bo zależy to od wyników śledztwa, mającego na celu ustalenie dokładnych powodów zaistniałej w zeszłym roku sytuacji.

Poprzednio położoną nawierzchnię krytykowali nie tylko zawodnicy MotoGP podczas weekendu na Silverstone, ale również kierowcy Formuły 1. Lewis Hamilton powiedział, że “zatrudnieni do tego ludzie wykonali najgorszą pracę, jaką tylko mogli.”

Źródło: racefans.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Ciekawe czy brytole tym razem ogarna temat, jak nie wertepy jak na dakarze to regaty mozna bylo zorganizowac zamiast wyscigu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
178 zapytań w 0,460 sek