Home / MotoGP / Silverstone wciąż walczy o pozostanie w MotoGP

Silverstone wciąż walczy o pozostanie w MotoGP

Włodarze toru Silverstone nie ukrywają, że wciąż chcą gościć u siebie wyścigi Motocyklowych Mistrzostw Świata. Najsłynniejszy brytyjski obiekt wyścigowy zniknął z prowizorycznej wersji kalendarza kilka dni temu. Mówi się, że w jego miejsce wskoczy Donington Park, będące w posiadaniu milionera Jonathana Palmera – ojca kierowcy Renault w Formule 1 – Jolyona Palmera.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dyrektor zarządzający torem Silverstone – Stuart Pringle – nie pozostawia jednak wątpliwości: “Szybka charakterystyka Silverstone daje MotoGP dynamiczne i pełne emocji wyścigi. Jesteśmy ekstremalnie zmotywowani, żeby ten stan utrzymać.” Jednocześnie Pringle dodaje, że negocjacje z Dorną nie mają nic wspólnego z tym, że także w Formule 1 w wątpliwość poddaje się organizację GP Wielkiej Brytanii na torze Silverstone. “To dwie zupełnie inne sprawy.” – powiedział.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
123 zapytań w 0,414 sek