Home / MotoGP / Siódme w sezonie podwójne podium Repsol Hondy

Siódme w sezonie podwójne podium Repsol Hondy

Występ na Silverstone, był 200 wyścigiem w klasie MotoGP dla zespołu Repsol Honda. Ten jubileusz, dwaj etatowi kierowcy zespołu – Dani Pedrosa i Marc Marquez, uczcili go finiszując na 2 i 3 miejscu, tuż za plecami Jorge Lorenzo.

Początek wyścigowej niedzieli nie należał jednak do udanych. W sesji warm-up, obecny lider klasyfikacji generalnej mistrzostw zaliczył fatalny upadek, który mógł pokrzyżować plan odniesienia kolejnego zwycięstwa przez #93. Na jego szczęście, zwichnięcie lewego barku okazało się niegroźne i młody Hiszpan mógł ruszyć do wyścigu.

Jak już to niejednokrotnie obserwowaliśmy w tym sezonie, o wygraną przyszło się zmierzyć Marquezowi z jego starszym rodakiem z fabrycznego zespołu Yamahy. Tym razem, górą z tej potyczki wyszedł #99, a  młody pretendent do tytułu musiał zadowolić się drugim miejscem na podium.

„Jestem bardzo szczęśliwy z tego, jak dziś poukładały się sprawy. Dziś rano, kiedy wyskoczył mi bark myślałem, że weekend już się dla mnie zakończył, ale lekarze byli w stanie szybko mi go nastawić, co pozwoliło mi znaleźć się na czele wyścigu i walczyć z Jorge [Lorenzo – przyp. red.].” – wyjaśniał Marc Marquez. „Nie czułem wiele bólu, ponieważ otrzymałem środek przeciwbólowy, ale brakowało mi siły i czułem się zmęczony pod koniec wyścigu. Pomimo tego, byłem w stanie walczyć z Jorge do ostatniego zakrętu, który to ostatecznie zwyciężył. Gratuluję mu, a dla mnie te 20 pkt. jest jak zwycięstwo.” – zakończył swoją wypowiedź.

Natomiast dla Daniego Pedrosy wyścig nie rozpoczął się najlepiej. Ruszając z piątego pola startowego musiał gonić liderów wyścigu. Jednak z okrążenia na okrążenie poprawiał swoją pozycję, wyprzedzając kolejno Alvaro Bautistę, Valentino Rossiego  a nieco później jeszcze Stefana Bradla. Dodatkowo, w pogoni za Marcem Marquezem i Jorge Lorenzo, będąc na szóstej cyrkulacji ustanowił nowy rekord okrążenia toru – 2m01.941s. Pozwoliło mu to jednak jedynie na uzupełnienie podium, za dwójką swoich rodaków.

„Jestem rozczarowany dzisiejszym rezultatem” – rozpoczął swoja wypowiedź. „Dobrze jechałem, ale miałem zły start i straciłem dużo sekund na pierwszych dwóch okrążeniach. Musiałem więc mocno naciskać aby to odrobić. Powoli dojeżdżałem do Marca [Marqueza –przyp.red.] i Jorge [Lorenzo – przyp. red.], ale zniszczyłem sobie opony i pod koniec wyścigu brakowało mi przyczepności w prawych zakrętach. Starałem się uspokoić i zwolnić swoje tempo, aby obniżyć temperaturę opon i w końcu nie byłem w stanie dotrzymać im tempa. Kiedy próbowałem przyspieszyć, motocykl mocno się ślizgał i nie mogłem włączyć się do walki o zwycięstwo. Muszę tego dokonać następnym razem na Misano.” – powiedział Dani Pedrosa.

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
137 zapytań w 0,504 sek