Home / MotoGP / Służby były w pełni gotowe na poniedziałkowy wyścig

Służby były w pełni gotowe na poniedziałkowy wyścig

Stuart Higgs, odpowiadający za organizację wyścigu o GP Wielkiej Brytanii powiedział, że w niedługim czasie udało mu się zagwarantować pełną obsługę wyścigów na wypadek, gdyby zostały one przeniesione na poniedziałek. Niestety, pomysł ten nie spodobał się niektórym zespołom fabrycznym i gdy okazało się, że w niedzielę nie da się rozegrać grand prix, zostało ono odwołane.

Higgs stoi na czele lokalnych mistrzostw British Superbike, na Silverstone pełnił natomiast rolę organizatora z ramienia federacji FIM. Upewnił się, że w poniedziałek będzie mógł skorzystać z pomocy ponad 300 wolontariuszy i pracowników, którzy w większości nawet nie czerpali korzyści finansowych z tego, co robili.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Miałem moich kluczowych pomocników, dodatkowo ponad 280 marshalli, 30 lekarzy, sztab medyczny, 12 karetek pogotowia i helikopter medyczny – wszystko zostało w godzinę potwierdzone po moim pytaniu, czy byliby dostępni w poniedziałek.” – powiedział Stuart Higgs.

Źródło: bikesportnews.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Szkoda, że nie na niedzielny. :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
174 zapytań w 0,504 sek