Home / MotoGP / Spektakl upadków i zwycięstwo Lorenzo w Aragon

Spektakl upadków i zwycięstwo Lorenzo w Aragon

jorge+lorenzo+grand+prix+aragon+yamaha

Jorge Lorenzo zwyciężył 800-tny wyścig o Grand Prix Aragonii, który rozegrany został w arcytrudnych warunkach. Drugie miejsce wywalczył Aleix Espargaro, a o kilka milimetrów za nim na mecie zameldował się Cal Crutchlow.

Lorenzo wywalczył pierwsze zwycięstwo na tym torze dla Yamahy, a Espargaro zdobył pierwsze podium dla motocykla klasy Open.

Grand Prix rozpoczęło się w dobrych warunkach pogodowych. Jednak nad torem wisiały czarne chmury, które zwiastowały szybką zmianę motocykla w czasie trwania wyścigu.

Marc Marquez i Dani Pedrosa pomimo, iż byli na prowadzeniu zakończyli GP odpowiednio na 13 i 14 pozycji. Obaj zawodnicy Repsol Honda zaliczyli wywrotki, gdy na tor zaczęły padać coraz mocniejsze krople deszczu.

Poważny upadek na początku wyścigu zaliczył Valentino Rossi, który zaraz po przebadaniu został przewieziony do szpitala na prześwietlenie głowy.

15. Yonny Hernandez COL Pramac Racing (Desmosedici) 45m 58.661s
16. Michael Laverty GBR Paul Bird Motorsport (PBM-ART) +1 okr.
17. Mike Di Meglio FRA Avintia Racing (Avintia)* +1 okr.
18. Broc Parkes AUS Paul Bird Motorsport (PBM-ART)* +1 okr.
19. Hector Barbera ESP Avintia Racing (Desmosedici) +1 okr.
Andrea Dovizioso ITA Ducati Team (Desmosedici) DNF
Valentino Rossi ITA Movistar Yamaha MotoGP (YZR-M1) DNF
Andrea Iannone ITA Pramac Racing (Desmosedici) DNF
Karel Abraham CZE Cardion AB Motoracing (RCV1000R) DNF

AUTOR: Thom@s

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

komentarzy 17

1. ciekawe będą wyniki ligi, takie podium to sie chyba nikomu nie śniło :)

choć nie jestem fanem Lorenzo, to muszę przyznać ze pojechał świetny wyścig, popełnił najmniej błędów(o ile jakiś popełnił) i zasłużenie wygrał

2. Nie mialem mozliwosci zobaczyc wyscigu, jesli ktos wie gdzie moglbym go zobaczyc to niech poda link;)

3. Pedrosa i Marquez sami sobie karę wymierzyli za zbyt późny zjazd do boksów. Lorenzo pięknie to wykorzystał i zasłużenie wygrał.

Espargaro i Crutchlow – bohaterowie dnia. Wierzyłem że Aleix zdobędzie podium (choć w zmiennych warunkach), ale Cal mocno zakoczył. Choć gdyby nie upadki nawet Repsol Hondy to inaczej by to wyglądało.

Szkoda Włochów, na pocieszenie Romano Fenati pokonał Marqueza we wspaniałym wyścigu Moto3.

4. Dzisiejszy wyścig nie odzwierciedla zbytnio poziomu sportowego, ale przynajmniej było się z czego pośmiać, bo mamy pajaca Cala na podium, Espargaro i Jorge, który teraz zbliżył się do dwójki Pedro, Rossi.

Kolejny wyścig z dziwnymi decyzjami Hondy i jej zawodników, dobrze, że Rossi nie złamał sobie obojczyka czy coś w tym stylu, najważniejsze to być zdrowym na następne zawody.

5. Ja jestem tylko ciekawy gdzie dzisiejszy wyścig skończył by Rossi(wiem wróżenie z fusów) ale wydawało mi sie że przed wywrotką miał lepsze tempo niż Lorek i Pedroza.

• No myślę że Rossi byłby z dużo lepszym tempem niż Jorge i mógłby znów wygrać.kiedy zaczyna padać Lorenzo jedzie bardzo zachowawczo i zwalnia ,zresztą sam to przyznał na konferencji prasowej.no ale to jak zauważyłeś tylko takie gdybanie….

6. Nosz kurna, akurat nie mogłem oglądać wyścigu, a tu jakaś powtórka z Walencji 2012 widzę, że się stała :D
    Hondy upadają, Vale upada, a tu Crutchlow z Espargaro na podium… :o

7. Ja również, nie oglądałem i żałuję ;x

8. Może ktoś napisać co z Rossim po tej szpitalnej wizycie ?

Tak ogólnie to mam jeszcze jedno pytanie: po co na obrzeżach torów stosuje się tą sztuczną trawę ? Przecież nie od dziś wiadomo, że w przypadku opadów deszczu działa ona jak gąbka, to nie lepiej jej nie układać tylko od razu kłaść asfalt ?

9. Konkretne zdobycze punktowe w lidze:)

10. Ci co maja sobie za zle ze nie ogladali wyscigu nie maja czego zalowac ja sam wolalbym go nie ogladac tylko sie denerwowalem i a 4 okrazenia do konca to juz nie moglem patrzeb na glupote niektorych zawodnikow bo naprawde moglo sie im cos stac
    Szkoda Barbery bo jechal w punktach zanim sie nie rozpadalo

11. Tak przy okazji, kilka innych ciekawostek nt. wyścigu o GP Aragonii:

-po raz pierwszy od GP San Marino 2012 nie było żadnego kierowcy teamu Repsol Honda na podium (w owym wyścigu trzeci był Bautista w barwach Honda Gresini);

-po raz pierwszy od GP Walencji 2010 nie było żadnego kierowcy Hondy na podium;

-Cal Crutchlow został ósmym (po Capirossim, Baylissie, Chece, Stonerze, Haydenie, Rossim i Dovizioso) kierowcą który zdobył podium w barwach fabrycznego zespołu Ducati;

-Crutchlow został też jedenastym (obok wymienionych wcześniej kierowców + Xausa, Barrosa i Eliasa) zawodnikiem, który zdobył podium na Ducati;

-w czterech ostatnich wyścigach (Brno, Silverstone, Misano, Aragon) było czterech różnych zwycięzców wyścigu (Pedrosa, Marquez, Rossi, Lorenzo). Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce na przełomie 2012 i 2013 roku, gdy w czterech kolejnych rundach (Phillip Island i Valencia 2012 oraz Losail i Austin 2013) wygrywali kolejno Stoner, Pedrosa, Lorenzo i Marquez;

-tegoroczny wyścig o GP Aragonii był pierwszym (ze wszystkich od 2010r.) rozgrywanym w zmiennych warunkach (pomijając czasówki);