Home / MotoGP / Spojler Hondy dopuszczony w drugim podejściu

Spojler Hondy dopuszczony w drugim podejściu

Druga próba przedstawienia spojlera na tylnym wahaczu motocykla Hondy dyrektorowi technicznemu Danny’emu Aldridge’owi zakończyła się sukcesem. Od soboty zawodnicy na Hondzie mogą korzystać z tego urządzenia.

Przypomnijmy, że już w czwartek Honda próbowała to zrobić, ale jak informował motorsport.com, jako zadanie spojlera podała generowanie docisku aerodynamicznego, co z zasady spowodowało uznanie tego rozwiązania za nielegalne. W drugiej próbie więc argumentacja musiała być inna.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Danny Aldridge dopuścił tylny spojler Hondy, a więc zawodnicy na motocyklach RC213V będą mogli korzystać z tego rozwiązania od sobotnich treningów. Z takim spojlerem już w Katarze Andrea Dovizioso na Ducati wygrał pierwszy w tym roku wyścig.

Źródło: autosport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 12

  1. Toż to jakaś komedia jest. Ja rozumiem że jest jakaś “luka” w przepisach, ale ten sam element zgłaszać raz tak, a drugi raz inaczej to już kabaret po całości. A myślałem, że tylko w Polsce można sobie przepisy interpretować na dowolny sposób. Dobrze, że nie jesteśmy w tym osamotnieni.

  2. Pierwsze podejście : to jest doping my też weźmiemy.
    Drugie podejście : to są leki na astmę. :)

  3. Wszystko jest dopuszczone jeśli się odpowiednio nakłamie w uzasadnieniu. Honda dobitnie pokazała jak FIM sam się skompromitował…

  4. uklony dla Hondy ladnie to rozegrali

  5. Ode mnie 3 punkty za podpierdolke, kolejne 3 za ,,nielegalna kopię i jeszcze 3 za bezczelność, oczywiście wszystkie ujemne.

    • dovifan , a na co Ty liczyłeś? Eksperci zależni i niezależni odrazu mowili, ze jest to element aerodynamiczny. Liczyłeś ze Honda i inne fabryki będą siedzieć cicho! Bądź obiektywny. A tak prawdę mówiąc Bezczelne to było ducati zakładając spojler , znajdując lukę w przepisach.

  6. Co to jest to wie Gigi, reszta duma co on tam znowu wymyślił i co to robi. Czekam na moment kiedy Gigi zamontuje puszkę coca coli pod tłumikiem, nazwie to ,,bulbulator strumienia aerodynamicznego DPF poprawiający przepływ zawirowań tlenowych za tylnym kołem” a reszta pójdzie tradycyjnie w ich ślady ,hahahahaha.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
181 zapytań w 0,728 sek