Home / MotoGP / Sponsor LCR zamieszany w aferę z praniem brudnych pieniędzy

Sponsor LCR zamieszany w aferę z praniem brudnych pieniędzy

Cal

CWM FX jest londyńskim przedsiębiorstwem zajmującym się zagranicznym handlem walutowym i jednocześnie sponsorem zespołu LCR Honda, reprezentowanym w tym sezonie przez Cala Crutchlowa i debiutanta Jacka Millera. Jak poinformowano w brytyjskich mediach, trzynastu pracowników firmy zostało aresztowanych podczas obławy policyjnej.

25 marca wczesnym rankiem londyńska policja aresztowała dziesięciu mężczyzn i trzy kobiety pod zarzutem defraudacji i prania brudnych pieniędzy. Pracownicy zostali zwolnieni z aresztu po wpłaceniu kaucji i pozostaną na wolności do rozpoczęcia procesu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Funkcjonariusz policji wyjaśnia w raporcie, że głównym celem śledztwa oraz aresztowania pracowników firmy było powstrzymanie przestępczości i ochrona klientów, którzy inwestowali w zarządzane przez CWM fundusze, oferujące 5-procentowe odsetki w skali miesiąca.

Śledztwo w toku, a zagadką pozostaje, w jaki sposób kontrowersyjne wydarzenia wpłyną na patronat w zespole LCR Honda, który już w ten weekend stanie do walki o najwyższą stawkę podczas GP Kataru.

Źródło: speedweek.com , fot.: automobilsport.com

AUTOR: iwka

Fanka MotoGP i germanistka. Lubuje się w japońskich motocyklach, choć ślepa miłość podstępnie prowadzi ją do tych włoskich. Z portalem związana od 2015 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
132 zapytań w 0,430 sek