Home / MotoGP / Statystyki Ducati przed GP Niemiec

Statystyki Ducati przed GP Niemiec

Andrea Dovizioso i Danilo Petrucci gotowi są na kolejną i zarazem ostatnią przed wakacyjną przerwą rundę MotoGP. Tym razem najlepsi zmierzą się na niemieckim torze Sachsenring.

Oto fakty dotyczące zespołu Ducati oraz obiektu Sachsenring, które zainteresują fanów wyścigów motocyklowych:

  • Sachsenring posiada najkrótszą nitkę w całym kalendarzu MotoGP. Jej długość wynosi 3,7 km, a zawodnicy podczas wyścigu mają do przejechania 30 okrążeń.
  • Hamowanie na tym obiekcie zajmuje ok. 24% każdego okrążenia. Najmocniejszy punkt hamowania znajduje się na końcu prostej startowej, na której zawodnicy osiągają prędkość 290 km/h, a następnie hamują do zakrętu przez 5 sekund na dystansie 260 m.

Kliknij, aby pominąć reklamy
  • Podczas GP Sachsenring w 2006 roku 4 zawodników: Rossi, Melandri, Hayden i Pedrosa dojechali do mety z różnicą czasu między każdym z nich, która wyniosła 0,3 sek! To najmniejsza różnica w historii MotoGP pomiędzy czterema najlepszymi zawodnikami w wyścigu.
  • Najlepszy rezultat Ducati na Sachsenring to zwycięstwo Caseya Stonera w 2008 roku. Tamtej rundy Australijczyk zdobył pełen hat-trick, ponieważ oprócz zwycięstwa, stanął również na pole position oraz osiągnął najlepszy czas okrążenia.
  • W sumie, zawodnicy Ducati stawali na podium Sachsenring 5 razy. Byli nimi: Troy Bayliss (2003 r.), Loris Capirossi (2007 r.), Casey Stoner (2008 i 2009 r.), Andrea Dovizioso (2016 r.).
  • Najlepszy wynik Dovizioso na Sachsenring to 3. miejsce zdobyte w 2016 roku. Ogółem, zawodnik stawał dwa razy na podium niemieckiego GP – oprócz 2016 r., był to również 2012 r. – czyli w sezonie, w którym Włoch zdobył tytuł mistrza świata klasy 125 ccm.
  • Najlepszy wynik D. Petrrucciego na Sachsenring to 4. miejsce zdobyte w 2018 roku. Włoch otarł się o podium o 0.5 sekundy.

Źródło: Ducati

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Sorki że tak wprost zapytam – tylko Ducati robi takie statystyki czy tylko oni Wam płacą?

  2. Francesco Bagnaia – co z nim ? Będzie gotowy na sobotę ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
178 zapytań w 1,600 sek