Home / Artykuły / Statystyki Ducati przed GP Walencji

Statystyki Ducati przed GP Walencji

Osiem miesięcy od startu sezonu Motocyklowych Mistrzostw Świata w Katarze, team Ducati rozpoczął przygotowania do ostatniej rundy w Walencji na torze Ricardo Tormo. Dzięki wynikom uzyskanym w Sepang, Andrea Dovizioso zajmuje 2. miejsce w klasyfikacji ogólnej, tak samo jak team Ducati Corse – 2. miejsce w rankingu konstruktorów. To również ostatni raz Jorge Lorenzo w czerwonych barwach zespołu.

Statystyki Ducati przed GP Tajlandii:

 • To był dobry rok dla Ducati. Andrea Dovizioso i Joge Lorenzo zwyciężali w tym sezonie aż 6 razy, po 3 razy każdy z zawodników.
 • Jorge Lorenzo zwyciężał na torze w Walencji cztery razy: w 2010, 2013, 2015 i 2016 roku – wszystkie wyścigi w klasie MotoGP.
 • Rekord toru Ricardo Tormo wynosi 1’31.171 i należy do Jorge Lorenzo.
 • Pomimo tego, że Jorge Lorenzo w 6 wyścigach nie zdobył żadnych punktów (w 4 z powodu kontuzji) i zajmuje 10 miejsce w klasyfikacji, gdyby zdobył 19 punktów, mógłby zakończyć sezon na piątej pozycji.
 • Najwyższą prędkością osiągniętą na torze w Walencji jest 335,9 km/h. Ten wynik z 2015 roku należy do Andrei Dovizioso.
 • 2 z 5 tytułów Mistrza Świata Jorge Lorenzo zdobył na torze w Walencji. Po raz pierwszy w 2006 roku w klasie 250 ccm oraz w 2015 roku w klasie MotoGP.
 • W 2015 roku podczas rundy w Walencji Jorge Lorenzo zdobył pole position, a wyścig zakończył zdobyciem mistrzostwa świata.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Ciekawostki związane z obiektem:

 • To będzie już dwudziesta runda Motocyklowych Mistrzostw Świata w Walencji. Obiekt Ricardo Tormo znajduje się w kalendarzu wyścigów nieprzerwanie od 1999 roku i już po raz 17. odbywa się na nim finałowa runda zmagań.
 • Najmocniejszym punktem hamowania na torze jest pierwszy zakręt, w którym zawodnicy wytracają prędkość z ok. 330 km/h do ok. 128 km/h na dystansie 261 m i w czasie 4,3 sek.
 • Tor Ricardo Tormo jest jednym z najkrótszych torów w tegorocznym kalendarzu, zaraz po obiekcie Sachsenring. Ma długość 4005 metrów.
 • Nazwa toru „Ricardo Tormo” pochodzi od nazwiska hiszpańskiego zawodnika Grand Prix, który ścigał się w latach 1973 – 1984 i ma na swoim koncie 6 tytułów mistrza świata.
 • Obiekt Ricardo Tormo znajduje się w Cheste, 20 km od Walencji, które jest trzecim najbardziej zaludnionym miastem w Hiszpanii.

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

 1. Jeden z nudniejszych torów w kalendarzu.

 2. @sdnowy pewien tego jesteś? ‘To już czwarty raz, kiedy przed rozpoczęciem ostatniej rundy w Walencji, wiemy kto jest mistrzem świata MotoGP. Wcześniej takie sytuacje miały miejsce w latach: 2004, 2006 i 2016.’ A 2014 na przykład, żeby dalej nie szukać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
178 zapytań w 0,555 sek