Home / MotoGP / Stoner rezygnuje z posady testera w Ducati?

Stoner rezygnuje z posady testera w Ducati?

Jak informuje Autosport, obecny rok jest ostatnim dla Casey’a Stonera w roli zawodnika testowego Ducati. Australijczyk miał dwuletnią umowę z włoską marką, z opcją przedłużenia jej na trzeci rok, 2019. Szansa na to jest jednak nikła.

32-latek jeździł w tym roku wyłącznie w oficjalnych testach w Malezji, jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. W lutym przeszedł zabieg kontuzjowanego ramienia, pojawił się u Ducati jeszcze podczas GP Włoch w czerwcu, i na imprezie World Ducati Week w Misano.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Teraz jednak Stoner prawdopodobnie zrezygnuje z dalszej jazdy, ze względu na to, że konieczność utrzymania topowej formy kosztuje go zbyt wiele wysiłku w porównaniu do małej ilości jazd – w sezonie są to góra dwa-trzy występy na testach. Ducati częściej korzysta z usług Michele Pirro, którego wkład w rozwój motocykla jest cenniejszy ze względu na wiele startów z dzikimi kartami.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 22

  1. No to z żalem ale chyba CS zniknie na dobre i można powiedzieć bye, bye Casey :-))

  2. To może niech zamieni te 2-3 jazdy w roku na 19 wyścigów plus testy. W tedy utrzymanie formy bardziej będzie mu się opłacało:)

    • Mam takie przeczucie że Stoner to jest/był wielki twardziel na torze, perfekcyjny, waleczny, dzielny, twardy, hiper utalentowany zawodnik ale w życiu prywatnym to chyba jest bardzo bardzo ciężka i trudna do współżycia osobowość. Myślę, że żona nie ma z nim zbyt łatwego życia. Piszę to jako kobieta a nie jako kibic sportowy.

  3. Ja pier….. :D rozkminiac kto jaki jest w zwiazku :D:D:D ale to trzeba miec wolnego czasu i sie nudzic :D

  4. Za dużo słońca ostatnio…

  5. Oj Vendeur.. czasami mnie aż załamujesz…:-\

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
216 zapytań w 1,701 sek