Home / MotoGP / Stoner wystartuje w wyścigu!

Stoner wystartuje w wyścigu!

Nadeszło długo oczekiwane potwierdzenie tego, iż Casey Stoner wystartuje w wyścigu klasy MotoGP o puchar Red Bull Indianapolis Grand Prix, który rozpocznie się już za dwie i pół godziny! Co będzie w stanie osiągnąć Australijczyk?

Zespół Repsol Honda potwierdził, że #1 pomimo bólu wystartuje w dzisiejszym wyścigu. Przed rozgrzewką mówiono, że lekarze z Clinica Mobile pozwolili mu startować, jeśli będzie czuł się na siłach. Tak się stało i dzięki temu obrońca tytułu mistrzowskiego nie opuści wyścigu na Indianapolis Motor Speedway.

Nie wiadomo jednak, czy z naderwanymi więzadłami kostki i mocnym jej skręceniem, a także z mocno poobijaną kością piszczelową i strzałkową, będzie on w stanie jechać z równym, wysokim tempem do samej mety.

Do wyścigu 26’latek z Southport ruszy z szóstego pola, choć w kwalifikacjach wykonał tylko dwa pomiarowe kółka.

Na godzinę przed startem lekarze podadzą Stonerowi 60mg leku o nazwie Toradol, który uśmierzy ból kostki, a także Aspalgin, aby był on w stanie wytrzymać trudny 45-cio minutowego wyścigu.

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
123 zapytań w 0,388 sek