Home / MotoGP / Suzuki będzie miało nowego menedżera. Ale nie Brivio

Suzuki będzie miało nowego menedżera. Ale nie Brivio

Lider projektu Suzuki w MotoGP – Shinichi Sahara – przyznał, że zespół będzie miał nową osobę na kierowniczym stanowisku. Tegoroczna struktura zespołu zupełnie się nie sprawdziła. Japońska ekipa po odejściu Davide Brivio do Alpine w Formule 1 znacząco obniżyła loty.

„Zamierzam wypróbować nową strukturę na przyszły rok, zapraszając nowego menedżera zespołu z zewnątrz. W tej chwili jesteśmy na ostatnim etapie, ale nie mogę nic więcej powiedzieć.” – przyznał Sahara podczas ostatniej rundy w Walencji. „Davide to wciąż mój dobry przyjaciel. Czasem rozmawiamy telefonicznie, nawet w trakcie weekendów wyścigowych.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Bardzo chciałbym, aby miał pełne sukcesów lata również w F1. Mam nadzieję, że kiedyś jeszcze będziemy razem w współpracowali w tym samym zespole. Ale nie stanie się to w przyszłym roku.” – dodał.

Suzuki w zeszłym sezonie wywalczyło tytuł mistrzowski z Joanem Mirem. W tym roku Hiszpan nie obronił mistrzostwa – a Suzuki nie zwyciężyło w ani jednym wyścigu. Japońska marka mimo wielu zapowiedzi, wciąż nie zrealizowała też planu wystawienia dodatkowych motocykli poza zespołem fabrycznym.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Ktoś wie co się stało z Brivio?
    Dlaczego odszedł z F1?
    Dlaczego nie wrócił do Suzuki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
179 zapytań w 1,252 sek