Home / MotoGP / Suzuki bliskie przedłużenia umowy z Rinsem i Mirem

Suzuki bliskie przedłużenia umowy z Rinsem i Mirem

Już niedługo może dojść do przedłużenia umowy Suzuki z dwoma aktualnymi zawodnikami – Alexem Rinsem i Joanem Mirem. Davide Brivio przyznał, że póki co nic nie zostało jeszcze podpisane, ale obaj są już po uzgodnieniach z japońską ekipą. Oznacza to, że obaj Hiszpanie będą reprezentować Suzuki również w 2021 i 2022 roku.

“Nie przedłużyliśmy póki co umów z zawodnikami. Nic nie zostało jeszcze podpisane. Ale już dawno dogadaliśmy się z Rinsem i powiedzieliśmy sobie, że chcemy dalej pracować. Tak samo stało się z Joanem.” – powiedział Brivio. “Już wiele miesięcy temu zadecydowaliśmy, że chcemy kontynuować starty z obecnym składem, ale nasza marka jest bardzo rozległa, i ma swoje wewnętrzne procedury.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

“No i rynek zawodników również oczywiście się zmieniał. Mamy nadzieję, że podpiszemy umowy jak szybko się da, ale wszystko zostało już przedyskutowane i zgodziliśmy się co do tego.” – dodał szef zespołu Suzuki.

Joan Mir był na celowniku zespołu Ducati po tym jak pewne stało się, że nie uda się “wyrwać” z Yamahy Mavericka Vinalesa i Fabio Quartararo. 22-latek, debiutant w sezonie 2019, zdobył w nim 12. miejsce na koniec roku, a najlepszy pojedynczy wynik to 5. miejsce w GP Australii. Alex Rins wygrał dwa wyścigi – w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. No i prawidłowo!
    Nikogo lepszego na ten moment nie wyrwą, to raz, a dwa, że obecny skład to może być taka podkręcona wersja Hopkinsa i Vermeulena. Chciałoby się

  2. 👍Obaj są szybcy. Żeby się tylko trochę mniej przewracali

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
125 zapytań w 0,425 sek