Home / MotoGP / Suzuki chce długich lat współpracy z Rinsem i Mirem

Suzuki chce długich lat współpracy z Rinsem i Mirem

Davide Brivio z Suzuki powiedział, że ma nadzieję na kolejne przedłużenia kontraktów z Alexem Rinsem i Joanem Mirem. Obaj na razie mają ważne umowy jedynie do końca 2020 roku, jednak ich przedłużenie jest formalnością. Brivio jednak chciałby mieć u siebie tę dwójkę jeszcze dłużej. Wzorem Hondy, która z Markiem Marquezem związała się aż czteroletnim kontraktem. Choć Suzuki raczej tak długiej umowy nie podpisze.

“Robimy wszystko, aby ten związek z Alexem był kontynuowany tak długo jak to możliwe, ponieważ odpłaca on nam za naszą wiarę w niego. Pierwszy rok był dla niego trudny, bo stracił blisko połowę roku przez kontuzje. Już druga połowa sezonu była dużym krokiem do przodu. W trzecim sezonie wygrał dwa wyścigi i zajął czwarte miejsce w generalce.” – powiedział Brivio.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Tę samą drogę zaczęliśmy z Mirem w zeszłym roku. Także chcemy spędzić z nim przynajmniej cztery lata, odnawiając kontrakt. Mamy nadzieję, że mogą to być nasi zawodnicy nawet dłużej, ponieważ obaj to bardzo utalentowani goście, którzy mogą być na szczycie. Posiadanie takiej dwójki w zespole jest bardzo ważne.” – dodał szef Suzuki.

Brivio zapewnił jednocześnie, że brak kontraktów Rinsa i Mira na kolejny, 2021 rok, to tylko formalność. “To tylko kwestia podpisu. Mam nadzieję, że nie będzie tu żadnego zaskoczenia.” O Joana Mira przed sezonem 2020 zabiegało Ducati, jednak ostatecznie Hiszpan zdecydował na pozostanie w Suzuki.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. bardzo lubie obydwu i mam nadzieje że pozostaną w Suzuki na wiele lat :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
128 zapytań w 0,356 sek