Home / MotoGP / Suzuki chce szybko stracić przywileje

Suzuki chce szybko stracić przywileje

Jak mówi Davide Brivio, ekipa Suzuki ma teraz jeden cel: jak najszybciej stracić przywileje, które przysługują producentowi, który przez cały rok ani razu nie zamelduje się na podium. Po fatalnym sezonie 2017 zespół z Hamamatsu na powrót może korzystać z nieograniczonego rozwoju silnika, testowania i aż sześciu możliwości wystawienia zawodnika z dziką kartą.

Suzuki ma już na koncie cztery miejsca na podium – Andrea Iannone był trzeci w Austin i Jerez, a Alex Rins drugi w Assen, i trzeci w Argentynie. To oznacza pięć punktów koncesji – jeszcze jeden, i przywileje zostaną utracone. Dla Suzuki będzie to jednak dobra wiadomość, oznaczająca rosnącą formę.

„Pierwsza część sezonu była bardzo pozytywna i zachęcająca. Teraz musimy pracować jeszcze ciężej, aby ukończyć rok w najlepszy możliwy sposób. Naszym celem jest utrata przywilejów tak szybko, jak to możliwe. Musimy mieć jeszcze jedno podium. To będzie oznaczało, że robiliśmy wszystko w dobry sposób, będąc regularnie na podium. To będzie dobra wiadomość dla Suzuki.” – powiedział Brivio.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„W międzyczasie w Japonii dość mocno pracujemy nad motocyklem GSX-RR. W Assen wprowadziliśmy nową ewolucję silnika, która działała świetnie. W Mugello próbowaliśmy podwozia z włóknem węglowym. Nasz dział wyścigowy kontynuuje prace. Zobaczymy w następnych testach w Brnie i Aragonii, czy możemy wypróbowac jeszcze innych części, aby uczynić nasz pakiet silniejszym.” – dodał.

Brivio chwali również wkład obecnych zawodników w rozwój GSX-RR. „Zaczęliśmy prace nawet nie w zimie, ale w ostatnich wyścigach poprzedniego sezonu, kiedy odkryliśmy, że możemy mieć stabilniejsze wyniki i regularnie meldować się w czołowej szóstce. Potem w zimie wykonaliśmy świetną pracę, zwłaszcza z Alexem, który rośnie w siłę i poprawia swoje osiągi. W zimie miał możliwość wyboru z kilku różnych specyfikacji, to uczyniło go dojrzalszym i silniejszym. W tym samym czasie Andrea również poprawił wyczucie motocykla i osiagi. Teraz mamy dwóch konkurencyjnych zawodników, naciskających na siebie wzajemnie.”

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Kto Twoim zdaniem zasłużył na miano Zawodnika Wyścigu?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
165 zapytań w 1,314 sek